Tag archive for ‘Itali’
By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Sa duhet “ta lëshoni” dorën në disa prej destinacioneve kryesore për pushime të shqiptarëve

Jeni me pushime në Greqi, Itali, Turqi, Francë, Spanjë, Kroaci? Kujdes nëpër hotele, apo kur të shkoni në restorante. Nëse nuk jeni të familjarizuar me praktikat e bakshishit që ndjekin këto vende mund More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Itali: humb jetën në një aksident me makinë 29-vjeçari shqiptar

Një tjetër shqiptar ka humbur jetën në Itali si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Palombarese, komuna Mentata (Romë), ndërsa viktima është identifikuar si Ergys Mehori, More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Itali: mbi 1130 mafiozë të arrestuar, miliarda euro pasuri të sekuestruara

Mbi 1130 mafiozë janë arrestuar nga policia italiane përgjatë 7 muajve të 2017. Shifra është bërë publike nga ministri i Brendshëm, Marco Minniti, sipas të cilit mes të arrestuarve janë edhe 30 kriminelë More...

By Gjergji On Tuesday, August 15th, 2017
0 Comments

Policia italiane arreston më në fund “ninxhën” nga Shqipëria… ndërhyjnë edhe zjarrfikësit!

Një “ninxha” shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane të Pratos fill pasi kishte vjedhur një apartament. 42 vjeçari emri i të cilit nuk bëhet me dije nga media italiane sapo kishte grabitur More...

By Gjergji On Tuesday, August 15th, 2017
0 Comments

Itali: humb jetën në aksident studentja shqiptare (foto)

Një vajzë shqiptare, 27 vjeç, e cila studionte për infermieri në universitetin e Firences ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik. Eligersa Baha, ishte duke ecur me biçikletë , kur një More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Policia italiane arreston 25-vjeçarin shqiptar: kërcënonte dhe përndiqte ish-të dashurën…

Policia italiane arrestoi një 25-vjeçar shqiptar me akuzën se kishte përdjekur dhe kërcënuar ish-të dashurën e tij italiane. Mediat italiane raportojnë se prej më shumë se 1 muaji, shqiptari, emir i të More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Kujdes nga monedha virtuale, në Itali gjoba 2.6 milionë euro për kompanitë mashtruese

Ligji antitrust ka gjobitur me 2,6 milionë shoqërinë me përgjegjesi të kufizuar “One Life Network” për veprimtari të paligjshme dhe mashtruese në lidhje me promovimin e monedhës virutale “OneCoins”. More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Këto janë disa nga pishinat më luksoze në botë

Në këto ditë të nxehta vere ne po ju sjellim disa pamje që do t’ju “largojnë disi vapën”. Më poshtë do të shikoni disa pishina të cilat janë ndër më luksozet në botë. Ata janë ndërtuara mbi More...

By Gjergji On Tuesday, August 8th, 2017
0 Comments

Oferta e verës e FSHF-së, blini biletën për Lihtenshtejn dhe përfitoni ulje për Italinë. Ja çmimet zyrtare

Federata Shqiptare e Futbollit ka hedhur në treg biletat për sfidën Shqipëri-Lihtenshtejn, e cila do të zhvillohet në datën 2 shtator ora 18:00 në stadiumin “Elbasan Arena”, ndeshja e parë e trajnerit More...

By Gjergji On Saturday, August 5th, 2017
0 Comments

Arrestohen 4 shqiptarë me kokainë në bodrumet sekrete në Itali

Një operacion i madh i Policisë Italiane që ka nisur mëngjesin e së premtes dhe ka vazhduar edhe sot ka çuar arrestimin e katër shqiptarëve në flagrancë dhe në sekuestrimin e 1 kg kokainë dhe 4 kg marihuanë, More...