Tag archive for ‘Ilir Meta’
By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Manjani: Rama-Meta duhej te benin nje bilanc…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar koalicionin gati 4-vjeçar PS-LSI. Manjani akuzoi të dy liderët e këtij koalicioni qeverisës, Edi Rama dhe Ilir Meta. Ai tha se Rama dhe Meta duhet të More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

Vlerësimet për Presidentët, ja si përgjigjet Ilir Meta…

Ilir Meta, Presidenti i zgjedhur, por që merr detyrën pas datës 23 Korrik, ka bërë një vlerësim për 10 Presidentët e deritanishëm, nga Ahmet Zogu deri tek Bujar Nishani. i ftuar në emisionin Zonë e Lirë, More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

Meta jep arsyet pse Basha u tërhoq dhe pranoi marrëveshjen me Ramën

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka dhene disa arsye që sipas tij përse Lulzim Basha u tërhoq vetem dy dite me parë nga kërkesat  për qeveri teknike dhe pranoi marrëveshjen e arritur me kryeministrin Rama. Në More...