Tag archive for ‘Ilir Meta’
By Gjergji On Thursday, August 10th, 2017
0 Comments

Erjon Veliaj: Marrëdhënie me Ilir Metën ndryshoi kur u bë President

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka pranuar se raporti i tij me ish-Kryetarin e LSI-së, Ilir Meta, ka ndryshuar pas zgjedhjes së tij në postin e Presidentit të vendit. Ndësa ka pohuar se ka pasur një More...

By Gjergji On Friday, August 4th, 2017
0 Comments

Takimi Meta-Demiraj/Luan Rama: A e pyete per drogen…

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama ka reaguar pas takimit të sotëm mes presidentit Ilir Meta dhe ministrit të Brendshëm Dritan Demiraj, që siç u tha nga zyra e shtypit ishte përqendruar tek situata nga zjarret More...

By Gjergji On Friday, August 4th, 2017
0 Comments

Situata e zjarreve, Meta-Demiraj 40 minuta takim ne Presidence…

Pas situatës alarmante nga zjarret në vendin tonë, që përditë numëron zona të reja të shkrumbuara, Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me ministrin e Brendshëm, Dritan Demiraj. Mësohet se takimi More...

By Gjergji On Tuesday, August 1st, 2017
0 Comments

Zbulohet emri, ja kush do ta drejtojë kabinetin e Presidentit Meta

Arben Cici është personi që është emëruar shef i kabinetit në Presidencë. Cici ka qenë këshilltar i Presidentit Topi. Ai u lind në Korçë më 1960. Pas diplomimit në Universitetin e Algjerit, Fakulteti More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Zbulohet zyrtari i pare qe do te punoje ne Presidence/I besuari i Metes, ja kush eshte…

Me ane te nje deklarate per media eshte bere publik emri i zyrtarit te pare qe do te punoje ne Presidence, menjehere pas marrjes se detyres nga Ilir Meta. Ai eshte Alqi Blloko, dhe do te mbaje postin e Sekretarit More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Pas humbjes se “tepsise”, LSI i iken edhe nje tjeter zyrtar/Kthehet ne rradhet e PS…

Mesa duket jo të gjithë në LSI mendojnë njësoj. Administratori i Zall Herrit ka lënë sot LSI për t’u rikthyer në PS. Në një deklaratë të postuar në Facebook, Arben Maloku shkruan se kryetari i Bashkisë More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Ky është dekreti i parë që mban firmën e Ilir Metës

​Presidenti i sapo zgjedhur, Ilir Meta ka bere sot dekretin e pare, duke dhene nje grade madhore. Nëpërmjet një njoftimi për mediat, Presidenca njofton se Meta i ka dhene graden “Gjeneral Brigade” Kolonel More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Ish-presidenti: Marrëdhënia me Metën, korrekte. Nuk më ka ndërhyrë në kompetenca

I ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila, ish-Presidenti Bujar Nishani ka folur për herë të parë pas lënies së detyrës së Presidentit. Nishani ka folur edhe për marrëdhënien që ka pasur me Ilir More...

By Gjergji On Wednesday, July 26th, 2017
0 Comments

Erdogan uron Metës si president: Mbështetja e Turqisë për Shqipërinë do të rritet edhe më shumë!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, me rastin e marrjes së detyrës. Në telegramin e urimit Erdoğan shpreh besimin se Meta do të More...

By Gjergji On Tuesday, June 13th, 2017
0 Comments

Meta paralajmëron: S’ka dekrete për qeverinë e re, nëse vota cënohet

Nëse Ilir Meta si President do të konstatojë parregullsi në zgjedhje, atëherë nuk do të dekretojë kryeministrin apo ministrat e qeverisë së dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit. ky ishte paralajmerimi qe More...