Tag archive for ‘greqi’
By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Sa duhet “ta lëshoni” dorën në disa prej destinacioneve kryesore për pushime të shqiptarëve

Jeni me pushime në Greqi, Itali, Turqi, Francë, Spanjë, Kroaci? Kujdes nëpër hotele, apo kur të shkoni në restorante. Nëse nuk jeni të familjarizuar me praktikat e bakshishit që ndjekin këto vende mund More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Policia e urdhëron të ndalojë makinën, por shqiptari shton gazin…

Një shtetas shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke në aksin rrugor të Trikalla- Larisës. 27 vjeçari është urdhëruar nga një patrullë policie që të ndalojë makinën për kontroll, por shqiptari More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

“T’i tundim votat kundër Shqipërisë”, PDIU- Ramës: Hiqi shtetësinë shqiptare Vangjel Dules

“Mos të harrojmë që në kemi dy vota në BE dhe ato do ti tundim mirë kundër Shqipërisë” Ka qenë ky njëri ndër mesazhet e thëna dje nga kreu i OMONIA-s në Himarë Fredi Beleri, drejtuar Greqisë More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Greqi – Asgjësohet grupi shqiptar që trafikonte drogë në Mykonos

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që trafikonte drogë në ishullin Mykonos. Në pranga kanë përfunduar katër shtetas shqiptarë dhe një maqedonas. Sipas komunikatës së policisë, grupi u asgjësua More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Greqi, zbulohet plantacioni me hashash: në kërkim dy shqiptarë, vlera e narkotikëve 1.1 milionë euro

Policia greke zbuloi një plantacion të madh me bimë narkotike në një zonë pyjore të Aigialeia në Patra. Sikundër raportohet, autoritetet zbuluan 750 bimë kanabis të mbjella në një parcelë 200 metra More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Skafi me 1.8 tone kanabis nga Shqipëria, italiani dëshmon para hetuesve grekë/50 mije euro vetem per transportin

Policia greke ka mundur të sigurojë dëshminë e shtetasit italian, të arrestuar dje në Greqi për trafikun e 1.8 tonëve kanabis me një skaf. Referuar mediave greke, italiani ka sqaruar se mjetin lundrues More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Greqi/Kapet skafi me 1 ton kanabis

Policia greke ka ndaluar një skaf në bordin e të cilit u gjet një ton drogë e llojit kanabis. Skafi është ndaluar nga patrulla e policisë bregdetare greke, në bashkëpunim me shërbimin e ndjekjes kundër More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Këto janë disa nga pishinat më luksoze në botë

Në këto ditë të nxehta vere ne po ju sjellim disa pamje që do t’ju “largojnë disi vapën”. Më poshtë do të shikoni disa pishina të cilat janë ndër më luksozet në botë. Ata janë ndërtuara mbi More...

By Gjergji On Monday, August 7th, 2017
0 Comments

Raporti sekret/ ‘Mafia shqiptare në Greqi, kontrollon trafikun e drogës’

Krimi i organizuar shqiptar shfaqet në vitet e fundit si një nga kërcënimet kryesore për vendet e BE-së, me gjithë përpjekjet që janë bërë për përballimin e tij. Kjo është ajo që thekson një raport More...

By Gjergji On Sunday, August 6th, 2017
0 Comments

Ndihma e Greqise per zjarret, ja mesazhi i Ditmir Bushatit per homologun grek

Kreu i diplomacisë shqiptare Ditmir Bushati ka falënderuar Greqinë për ndihmën që po i jep vendit tonë për të përballur situatën e krijuar nga zjarret. Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, More...