Tag archive for ‘fushata’
By Gjergji On Wednesday, June 7th, 2017
0 Comments

Rama shpjegon pse ngre dy gishtat në fushatë/Ja kush e ka meritën për arritjen e marrëveshjes

Kryeministri Edi Rama e konsideroi si normale fushatën për zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit, krahasuar kjo me fushatat e mëparshme. Kreu i Qeverisë tha se deri më tani opozitat ose kanë qenën nën More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Manjani: Partitë tregojnë sa vota do marrin, politikë falli me kafe turke!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar fushatën elektorale e cila edhe pse nuk ka filluar zyrtarisht, kanë filluar edhe llogaritjet për marrjen e votave. Në një postim në Fb, Manjani e quan More...

By Gjergji On Saturday, May 20th, 2017
0 Comments

KMSH apel për fushatë të qetë dhe maturi: Mos nëpërkëmbni vlerat e Ramazanit

Komuniteti Mysliman Shqiptar përshëndet arritjen e marrëveshjes që i dha fund krizës politike në vend dhe mundësoi përfshirjen e opozitës në zgjedhje. Përmes një deklarate, myftiu i Tiranës, Ylli Gurra, More...