Tag archive for ‘erion veliaj’
By Gjergji On Sunday, June 11th, 2017
0 Comments

FOTO/Ç’po ndodh në sheshin “Skënderbej”, 24 orë pas inagurimit

  Sheshi Skënderbej, i inaguruar mbrëmjen e djeshme me nje ceremoni festive, sot eshte kthyer ne nje normalitet. Por duket se sheshi po shërben edhe për freskimin e qytetarëve në këto ditë të nxehta.    More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Tirane/Ja si do te jete sheshi “Skënderbej”…

Te shtunen ne mbremje, permes nje ceremonie festive, do te perurohet dhe sheshi Skënderbej.  Punimet në sheshin Skënderbej zgjatën rreth 10 muaj. Ndersa kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj fton qytetaret More...

By Gjergji On Friday, June 2nd, 2017
0 Comments

Rënia e Tiranës nga kategoria, Veliaj gjen fajtorin….

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë bilancit të punës në njësinë nr.9,  foli edhe për situatën e skuadrës së futbollit të Tiranës, që ra në kategorinë e parë. “Sot, Tirana do të ishte More...

By Gjergji On Friday, May 26th, 2017
0 Comments

Investimet publike në Tiranë, Veliaj: Synojmë të gjenerojnë të ardhura

Kryetari I Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha se tre investimet më të rëndësishme në kryeqytet, ai i Bulevardit të Ri, Sheshit “Skënderbej” dhe Pazarin e Ri janë skemat më të mira model për More...