Tag archive for ‘edi rama’
By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Rama flet për rritje, por Shqiptarët u përballën me rënie të ndjeshme të pagave në 2016

Të dhënat e publikuara nga INSTAT tregojnë se shqiptarët morën mesatarisht paga 2.1 për qind më të ulëta në 2016, ndërkohë qëçmimet e mallrave të konsumit u shtrenjtuan me 1.3 për qind. Paga mesatare More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Dy kriteret e Edi Ramës për t’ju punësuar në qeveri

Prej disa javës, kryeministri Edi Rama ka ftuar qytetarët shqiptarë që të bëhen pjesë e qeverisjes. “Zyra e Bashkëqeverisjes” quhet vendi i punës që Rama u ka ofruar qytetarëve të interesuar që More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Si u kap “gafil” Edi Rama për investimet e huaja (Video)

Shifrat lidhur me investimet e huaja që kanë hyrë në Shqipëri gjatë periudhës që ka qeverisur Edi Rama prej kohësh kanë ngjallur një debat të fortë. Madje një nga pikat ku kryeministri u kap gafil More...

By Gjergji On Tuesday, August 15th, 2017
0 Comments

Rama për median serbe: Zgjidhja e vetme, njohja e plotë e Republikës së Kosovës

Kryeministri Edi Rama shprehet se respekton inisiativën e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, lidhur me një dialog të brendshëm për Kosovën. Në një intervistë për gazetën serbe “Blic” me titull More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Analiza për Gjirokastrën, PS dhe LSI rritje në vota. Qytetarët: S’kemi ujë

Kryeministri Rama ka publikuar analizën e tij për zgjedhjet e qershorit për Qarkun e Gjirokastrës. Në këtë analizë, del se PS ka patur rritje me mbi 2000 vota, po ashtu edhe LSI me 1 mijë vota, ndersa PD More...

By Gjergji On Sunday, August 13th, 2017
0 Comments

Rama publikon pasqyrat e rezultateve për Fierin: punësimi nuk është problem, ja dy kërkesat kryesore të qytetarëve

Kryeministtri Edi Rama vijon të publikojë pasqyrat zgjedhore dhe dëgjesat me qytetarët, duke u ndalur sot në qarkun e Fierit. Më 25 qershor, Partia Socialiste morri 10 mandate deputetësh në këtë qark, More...

By Gjergji On Sunday, August 13th, 2017
0 Comments

LSI në ekzekutiv, por Vasili thumbon Ramën: “dëshpërim agollian”, qeverisje e shurdhër

LSI vijon të jetë pjesë e qeverisë së drejtuar nga Kryeministri Edi Rama, pork jo duket se nuk e ka penguar kreun e Grupit Parlamentar të kësaj partie, Petrit Vasili, të ironizojë qeverisjen përmes vargjeve More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Dy ankesat kryesore ndaj Ramës, ja çfarë kërkojnë qytetarët e Beratit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar raportin e dëgjesave dhe ankesave të qytetarëve të qarkut të Beratit, ku spikasin dy kërkesa. Beratasit kërkojnë nga qeveria rrugë dhe ujë të pijshëm. Këto janë dy More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

“Ky shkollëpakëti, kryeministri ynë, bën promocion në gusht, në të dalë të sezonit turistik”

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka kritikuar sot kryeministrin Edi Rama për një ‘gafë’ të këtij të fundit. Sipas Vasilit Rama zgjedh momentin e gabuar për ti promocion turizmit në More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Rama poston foton nga Valbona, por qytetarët nuk i lënë mangët asnjë koment!

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka përshëndetur sot ndjekësit në rrjetet sociale me një pamje të mrekullueshme të vargmaleve të Valbonës. “MIRËMËNGJES dhe me këtë pamje spektakolare nga Valbona, ju uroj More...