Tag archive for ‘edi rama’
By Gjergji On Saturday, June 17th, 2017
0 Comments

Basha i pergjigjet Rames: Jam cun i mire, por …

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar takimet elektorale në Qarkun e Elbasanit, ku tha se vetëm vitin e kaluar janë mbyllur mbi 26 mijë biznese, që nuk janë thjesht numra, por familje të More...

By Gjergji On Saturday, June 17th, 2017
0 Comments

VIDEO/Rama dhe Patozi përplasen jashtë sallës së Kuvendit. Ja debati mes tyre…

Deputeti demokrat Astrit Patozi ka debatuar pas seancës parlamentare, me Kryeministrin Edi Rama. Shkak është bërë një deklaratë e Ramës gjatë seancës parlamentare, kur tha se Jozefina Topalli dhe Astrit More...

By Gjergji On Saturday, June 17th, 2017
0 Comments

Kuvend/Rama-Topallit: Jozefinë, mos kujto se me Lulin flasim për Ju…

Kryeministri Edi Rama, ne reagim ndaj akuzave të ish-Kryeparlamentares Jozefina Topalli në seancën e jashtëzakonshme parlamentare , tha se listën me emrat që do të bëjnë Vettingun e drejtësisë nuk e ka More...

By Gjergji On Sunday, June 11th, 2017
0 Comments

Rama takim në Roskovec/Më 25 Qershor të heqim qafe partitë e tepsisë…

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e takimeve në kuadër të zgjedhjeve të 25 Qershorit në Roskovec, Qarku Fier.  Duke iu drejtuar qytetarëve të pranishëm në këtë miting elektoral, Rama tha se vota More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Rama: Me ndihmoni t’ju zgjidh hallet, te ndahemi nga partitë që ju tërheqin zvarrë

Kryeministri Edi Rama kërkoi nga qyteti i Librazhdit votën e shqiptarëve për t’I dhënë një mandat tjetër të plotë qeverisës Partisë Socialiste. “Është koha për t’i dhënë PS një mandat More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Bujqesia, reagon ashper LSI, Luan Rama: Nuk na tremb dyshja Rama-Basha

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar ashpër ndaj Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me akuzat qe kane ngritur ndaj kesaj force politike. Nenkryetari i LSI-se, Luan Rama, tha More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Rama në Pogradec: Saliu eshte më i miri që ka PD, Luli artist

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me batutat dhe ironizimin e rivalëve të tij politikë gjate fushates elektorale, ku nuk ka lene pa permendur dhe ish kryeministrin Sali Berisha. Gjatë një takimi me banorë në More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Rama: Vota per te tjeret? Noli do rrotullohej në varr nga sikleti

Kryeministri Edi Rama u kerkoi zgjedhesve shqiptare te mos japin asnjë votë për partitë e tjera, të cilat, sipas tij, mbajnë peng shtetin. Rama tha keto parti ato ekzistojnë në qeveri për të bërë presion More...

By Gjergji On Wednesday, June 7th, 2017
0 Comments

Rama shpjegon pse ngre dy gishtat në fushatë/Ja kush e ka meritën për arritjen e marrëveshjes

Kryeministri Edi Rama e konsideroi si normale fushatën për zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit, krahasuar kjo me fushatat e mëparshme. Kreu i Qeverisë tha se deri më tani opozitat ose kanë qenën nën More...