Tag archive for ‘droge’
By Gjergji On Wednesday, August 30th, 2017
0 Comments

Task force kundër drogës: 25 herë më pak kanabis i kultivuar se viti 2016 (video)

Në Shqipëri gjatë 2017-ës është mbjellë 25 herë më pak kanabis se një vit më parë. Shifra u bë publike nga Drejjtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, gjatë mbledhjes së Task Force More...

By Gjergji On Thursday, August 24th, 2017
0 Comments

Seks, drogë, orgji. Njihuni me prostitutat e dy shekujve (+18)

Prostitucioni është një fenomen prej mijëra vitesh. Edhe pse kanë ndryshuar kohërat, prostitucioni, shqetëson shumë shoqëroi në botë, të cilët nuk e kanë legalizuar. Për këto gra, kjo është një More...

By Gjergji On Sunday, August 20th, 2017
0 Comments

Sekuestrohen 422 kg cannabis, hoteli në Himarë ishte kthyer në magazinë droge

Policia e Vlorës ka finalizuar me sukses një operacion antidrogë, duke sekuestruar një sasi të madhe lënde narkotike. Burimet bënë të ditur se nga ushtrimi i një kontrolli të një prej dhomave të një More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Greqi – Asgjësohet grupi shqiptar që trafikonte drogë në Mykonos

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që trafikonte drogë në ishullin Mykonos. Në pranga kanë përfunduar katër shtetas shqiptarë dhe një maqedonas. Sipas komunikatës së policisë, grupi u asgjësua More...

By Gjergji On Saturday, August 12th, 2017
0 Comments

Skafi me 1.8 tone kanabis nga Shqipëria, italiani dëshmon para hetuesve grekë/50 mije euro vetem per transportin

Policia greke ka mundur të sigurojë dëshminë e shtetasit italian, të arrestuar dje në Greqi për trafikun e 1.8 tonëve kanabis me një skaf. Referuar mediave greke, italiani ka sqaruar se mjetin lundrues More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Greqi/Kapet skafi me 1 ton kanabis

Policia greke ka ndaluar një skaf në bordin e të cilit u gjet një ton drogë e llojit kanabis. Skafi është ndaluar nga patrulla e policisë bregdetare greke, në bashkëpunim me shërbimin e ndjekjes kundër More...

By Gjergji On Saturday, August 5th, 2017
0 Comments

Arrestohen 4 shqiptarë me kokainë në bodrumet sekrete në Itali

Një operacion i madh i Policisë Italiane që ka nisur mëngjesin e së premtes dhe ka vazhduar edhe sot ka çuar arrestimin e katër shqiptarëve në flagrancë dhe në sekuestrimin e 1 kg kokainë dhe 4 kg marihuanë, More...

By Gjergji On Wednesday, August 2nd, 2017
0 Comments

Vasili-Rames: Po per kultivimin e kanabisit kush mban pergjegjesi…

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka ngritur sot pyetjen drejtuar kryeministrit Rama në lidhje me mos shkarkimin e kreut të policisë së shtetit, por edhe drejtuesve të tjerë. Vasili referuar More...

By Gjergji On Tuesday, August 1st, 2017
0 Comments

Lista me 124 emrat e trafikanteve/Luan Rama ka nje mesazh per Demirajn e Edi Ramen

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama kërkon që kryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, të ndjekin të gjithë hapat ligjorë, për 124 emrat e të përfshirëve More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Sekuestrohet gjysem tom droge ne Gjermani, ishte ngarkuar ne Shqiperi

​ Policia gjermane ka sekuestruar gjysmë ton të llojit marijuhanë në Mynih. Në njoftimet e medias gjermane pohoet se droga vinte nga Shqipëria dhe kishte si destinacion Hamburgun. ‘Merkur.de’ shkruan More...