Tag archive for ‘dosje’
By Gjergji On Tuesday, August 29th, 2017
0 Comments

Vettingu, ja dosjet e para të gjyqtarëve dhe prokurorëve që do të kalojnë në sitë…

  Dosjet e para që do të jenë objekt i organeve të vettingut janë ato të disa gjyqtarëve dhe prokurorëve në lidhje me pasuritë që zotërojnë. Dosjet u përkasin anëtarëve të organeve më të More...

By Gjergji On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Zhduken 300 dosje nga Gjykata e Tiranës, shkarkohen kryesekretarja dhe një sekretare

Kryesekretarja dhe një sekretare e Gjykatës së Tiranës janë shkarkuar nga detyra dhe ndaj tyre po bëhet gati një kallëzim penal, pasi në shkelje të ligjit, kanë mbajtur në arkivin e gjykatës 300 dosje, More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Fshehja e pasurise, 72 zyrtare nen hetim dhe 230 dosje ne prokurori

Gjatë viti 2016, 72 zyrtarë të niveleve të ndryshme, subjekte të ligjit për deklarimin e pasurive, kanë fshehur pasuritë, kanë bërë deklarime të rreme të pasurive, kanë pasuruar para si dhe janë konstatuar More...

By Gjergji On Tuesday, August 8th, 2017
0 Comments

Ja tre afatet për të kompensuar pronarët

Agjencia e Trajtimit të Pronave do t’i japë përparësi kompensimit të pronarëve që kërkojnë pagesë të përshpejtuar. Të gjithë ish-pronarët që kanë një vendim për njohjen e pronës nga ATP, për More...

By Gjergji On Thursday, August 3rd, 2017
0 Comments

Kreu i Krimeve të Rënda tregon si do funksionojë SPAK/Ç’do ndodhë me dosjet e mëdha

​Reforma ne drejtesi ka prekur edhe Gjykaten e Krimeve te Renda, e cila që nga 1 gushti ku hyn në fuqi edhe kodi i ri i procedurën penale do të pësoje ndryshime për t’iu përshtatur institucionit të ri More...

By Gjergji On Tuesday, August 1st, 2017
0 Comments

Intervista/ Gjykata e Lartë në “ngërç”, Zaganjori: 14 gjyqtarë për 19 mijë dosje në pritje

Janë plot 19 mijë dosje në pritje për t’u gjykuar nga një trup gjyqësor e përbërë nga 14 anëtarë, shtatë prej të cilëve iu ka përfunduar mandati. Nga 34 ndihmës gjyqtarë në vitin 2013, sot me More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Nesër hyjnë në fuqi ndryshimet në Kodin e Procedurës Penale

Nga data 1 gusht hyjnë në fuqi ndryshimet në Kodin e Procedurës Penale sa i takon organizimit të punës së prokurorisë dhe gjykatës në lidhje me hetimin dhe gjykimin e çështjeve. Sipas këtyre ndryshimve, More...

By Gjergji On Thursday, May 25th, 2017
0 Comments

Alfred Peza: Ja çfarë dëshmova në prokurori

Gjatë ditës së sotme deputeti Alfred Peza ishte në prokurori ku sipas tij u njoh me përfundimin e hetimeve për pasurinë e tij. Peza bën me dije se në të njëjtën kohë aty po zhvillohej një takim mes More...

By Gjergji On Thursday, May 25th, 2017
0 Comments

Prokuroria mbyll hetimet për Alfred Pezën, dërgon dosjen në gjykatë

Prokuroria e Përgjithshme ka ngritur zyrtarisht akuzën ndaj deputetit të PS-së, Alfred Pezës. Peza është vënë nën akuzë nga prokuroria pas hetimeve të nisura në lidhje me blerjen në emër të gruas More...