Tag archive for ‘deputete’
By Gjergji On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Ja sa deputetë myslimanë, katolikë dhe ortodoksë ka Parlamenti i ri në Shqipëri

Besimi fetar i deputetëve? Tani që 140 deputetët janë zgjedhur dhe brenda dy javësh do të mblidhet parlamenti i ri, ia vlen të shohim përtej emrave, në detaje të përfaqësimit. Një prej temave tabu More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Deklaratat e pasurise, kush eshte deputeti shqiptar qe ka 56 apartamente, zyra, dyqane dhe karburante

Politika sfidon të gjitha pushtetet e tjera në Shqipëri i përket pasurive të deklaruara pranë organeve ligjzbatuese. Nëse anëtari i Gjykatës së Lartë, Guxim Zenelaj, deklaron 18 apartamente brenda vitit, More...

By Gjergji On Sunday, August 13th, 2017
0 Comments

Pasuritë marramendëse të zyrtarëve jashtë Shqipërisë, ja emrat

Pasuritë e paluajtshme dhe llogaritë bankare të zyrtarëve të lartë shqiptarë dhe të fëmijëve të tyre, shtrihen nga Australia, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Greqia, Italia, Spanja, Gjermania etj. Ka More...

By Gjergji On Thursday, August 10th, 2017
0 Comments

Kuvendi i ri, 70 % e deputeteve banojne ne Tirane

Nga Afrim Krasniqi 70% e deputetëve banojnë në Tiranë, 64 deputetë të zgjedhur në qarqe të tjera banojnë në Tiranë. Pra, Tirana përfaqëson 70% të parlamentit, edhe pse në sistemin tonë të votimit More...

By Gjergji On Sunday, August 6th, 2017
0 Comments

Kuvendi i ri, 4 deputete s’kane mbaruar ende shkollen

Sali Berisha, Gramoz Ruçi dhe Pandeli Majko janë tre deputetët më të vjetër të Parlamentit të ri 2017-2021. Të tre politikanët me eksperiencë kanë qenë prezent në jetën politike, por edhe në jetën More...

By Gjergji On Saturday, August 5th, 2017
0 Comments

Deputetët janë me pushime, por Kuvendi i kërkon të dorëzojnë…

Të gjithë deputetët e Kuvendit të Shqipërisë që nuk janë pjesë e legjislaturës së re që nis punimet në shtator, janë të detyruar të dorëzojnë pranë administratës së Parlamentit gjithçka që More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Zbardhen tabulatet/ Emrat e deputetëve që nuk votuan paktin Rama-Basha

Ndryshimet në Kodin Penal për të dënuar me burgim shitblerjen e votës apo fotografimin e saj gjatë seancës së jashtëzakonshme të ditës së hënë, nuk janë votuar nga Kryeministri Edi Rama. Edhe pse More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Ja kur do të mbledhë Basha të deleguarit për të shqyrtuar propozimet për deputet të PD-së

Dita e sotme ka qenë afati i fundit që 12 të deleguarit nëpër rrethe të dorëzojnë emrat e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike, mirëpo ende nuk ka emra konkretë. Mësohet se 12 të deleguarit More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Analiza e PS për 12 qarqet e vendit. Rama “ngre stekën”: Marrim 75 deputetë

Partia Socialiste ka bërë një analizë të situatës së saj elektorale në të gjithë vendin, duke parashikuar që të marrë e vetme 75 deputetë në 25 qershor. Analiza e detajuar i është prezantuar dje More...

By Gjergji On Friday, February 17th, 2017
0 Comments

Vajza e Azem Hajdarit: S’do i thoja jo propozimit për deputete e PD në Tropojë

Vajza e Azem Hajdarit deklaron se nuk do ti thoshte jo një propozimi për të qenë deputete e PD në Tropojë. Në daljen e parë televizive e ftuar ekskluzive në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit More...