Tag archive for ‘champions league’
By Gjergji On Thursday, August 24th, 2017
0 Comments

Liga e Kampioneve, ja tre lojtarët më të mirë në pozicionet ku luajnë

  Kroati Luka Modriç, spanjolli Sergio Ramos dhe italiani Gianluigi Buffon janë zgjedhur si lojtarët më të mirë të Ligës së Kampioneve për sezonin 2016/2017, në pozicionet ku ata luajnë. Kroati More...

By Gjergji On Tuesday, August 22nd, 2017
0 Comments

Pesë skuadrat që e siguruan fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, Besnik Hasi dhe Elseid Hysaj vazhdojnë tutje

Është zhvilluar faza e dytë e ndeshjeve play-off të vlefshme për Ligën e Kampionëve. Tashmë dihen pesë skuadrat që e kanë siguruar fazën e grupeve në këtë garë prestigjioze. Celtic. Olympiacos, Napoli, More...

By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Napoli pranë kualifikimit, fiton edhe skuadra e Besnik Hasit

Napoli ka regjistruar fitore komode prej 2-0 kundër Nice në kuadër të kualifikimeve për fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Me nga një gol të realizuar në secilën pjesë, skuadra italiane është More...

By Gjergji On Wednesday, August 9th, 2017
0 Comments

Zviceranët kanë dëshmi për trukim të shortit të Ligës së Kampioneve!

Pas zemërimit që kishin mbjellë spanjollët në fund të prillit, për shkak të shortit të gjysmë-finales në Champions League, përsëri është aktualizuar një histori e ngjashme. Spanjollët i kishin shkruar More...

By Gjergji On Friday, August 4th, 2017
0 Comments

“Play-off” / Shorti i buzëqesh Hasit dhe Agollit, Hysaj kundër Balotelit. Liverpuli përballë suprizës gjermane

U hodh sot në Nion të Zvicrës shorti për fazën “play-off” të Ligës së Kampioneve. Goglat përcaktuan dhjetë çiftet prej të cilave do të dalin dhjetë skuadrat që do të vazhdojnë rrugëtimin e More...

By Gjergji On Saturday, May 20th, 2017
0 Comments

Del Piero flet për finalen e Ligës së Kampionëve

Juventusi dhe Real Madridi do të përballen në finale të Ligës së Kampionëve me 3 qershor, që zhvillohet në Cardiff në “Millennium Stadium”. Juventusi kërkon të fitojë Ligën e Kampionëve për More...

By Gjergji On Wednesday, February 15th, 2017
0 Comments

Bayerni nuk kurseu Arsenalin e shqiptarëve

Bayerni nga Munihu nuk tregoi aspak mëshirë për Arsenalin e shqiptarëve. Bavarezët shënuan fitore me rezultat të thellë 5:1 ndaj Arsenalit, në takimin e parë të tetës së finales së Champions League More...

By Gjergji On Wednesday, February 15th, 2017
0 Comments

Reali tregoi fuqinë e kampionit ndaj Napolit

Real Madridi tregoi fuqinë e kampionit në përballje me Napolin, duke shënuar fitore me rezultat 3:1, në ndeshjen e parë të tetës së finales së Champions League. Skuadra italiane e para avancoi, kur në More...