Tag archive for ‘burg’
By Gjergji On Monday, August 7th, 2017
0 Comments

Pa dushe, tualetet pa pastruar dhe të rrezikuar, burgjet në Belgjikë janë ferri mbi tokë

Për shkak të shkeljeve të të drejtave të të burgosurve burgjet e Belgjikës janë shpesh në qendër të kritikave të ashpra ndërkombëtare. Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg e ka More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Ja nga çfarë vdiq Al Kapone!

Hipertensioni ka pasoja të shumta në shëndetin e njeriut. Sipas specialistit Brian Kessler, nga hipertensioni mund të shkaktohet gjakderdhja në tru, si shkak i infektimit të arterieve që ndodhen në tru. Kjo More...

By Gjergji On Monday, May 22nd, 2017
0 Comments

Ndryshimet në Kodin Penal/Ja çfarë parashikohet pë rata që shesin e blejnë vota…

Dy vjet burg për blerësin apo shitësin e votës. Ky është një nga ndryshimet që pritet të miratohet nga Kuvendi në seancën e sotme parlamentare, në kuadrin e ndryshimeve në Kodin Penal. Ajo që duket More...

By Gjergji On Friday, February 10th, 2017
0 Comments

Vdes në qelinë e Peqinit i dënuari me 21 vite burg

Një i dënuar në burgun e Peqinit ka humbur jetën. Bëht fjalë për shtetasin Blerim Xheja 52 vjeç nga Elbasani, i cili vidiq ditën e djeshme në qelinë ku vuante dënimin në këtë institucion. Sipas hetimeve, More...