Tag archive for ‘berisha’
By Gjergji On Saturday, August 5th, 2017
0 Comments

Berisha në rolin e një psikoanalisti, i bën profilin Ramës: Dy varësitë e Edi Noriegës!

Ish kryeministri Sali Berisha shpesh herë ka bërë analiza psikologjike për kryeministrin Edi Rama, por kësaj here ka treguar përmes saj se kush janë dy varësitë e kreut të qeverisë. Përmes një postimi More...

By Gjergji On Wednesday, August 2nd, 2017
0 Comments

Berisha shkruan se Edi Rama është në dhërmi, por Kryeministri ishte…

Ish-Kryeministri Sali Berisha vijon të postojë informacione duke iu referuar atij që e quan “Qytetari dixhital”, edhe pse në jo pak raste duket se ka rënë në kurthin apo lojën e lajmeve të rreme. Së More...

By Gjergji On Saturday, July 29th, 2017
0 Comments

Berisha: Kane nisur pazaret ne hipoteka…

Ish-kryeministri Berisha, në një status në FB, shkruan se drejtorët e hipotekave kanë nisur të ngrenë pazaret  korruptive, pasi Rama u kërkoi dorëheqjet. Duke iu referuar qytetarit dixhital, Berisha shkruan More...

By Gjergji On Wednesday, July 26th, 2017
0 Comments

Ndalimi i Rames ne aeroportin e Amsterdamit/Zbardhen detaje te reja…

Para pak orësh qarkulluan në media disa foto të kryeministrit Edi Rama, teksa ndalohej nga policia e Holandës në aeroport. Menjëherë pas këtyre publikimeve ka reaguar ish kryeministri Berisha. ‘Parmbreme More...

By Gjergji On Sunday, May 28th, 2017
0 Comments

Debati/Shkodrania i ankohet Berishës për listat e kandidatëve. Ja reagimi i ish-Kryeministrit…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka replikuar me një nga ndjekëset e tij në rrjetet sociale, në lidhje me mitingun e hapjes së fushatës së Partisë Demokratike ditën e shtunë në Tiranë. Komentuesja i shkruan More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Berisha: Në listat paraprake të Ramës kishte 31 të inkriminuar…

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi se në listat paraprake të kandidatëve për deputet të Partisë Socialiste, Edi Rama kishte përfshirë 31 të inkriminuar. Berisha theksoi se kur kam parë këtë listë More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Koalicioni PD-LSI/Berisha: Ja kujt i takon të vendosë…

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi se nuk do të merrte asnjë pozicion drejtues gjatë fushatës, apo të kryesonte listat e deputetëve të PD-së në ndonjë qark. I pyetur nëse do të mbështeste një koalicion More...

By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Berisha: Marrëveshja Rama- Basha ishte edhe arritje personale e kryeministrit

Ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se arritja e marrëveshjes mes Ramës dhe Bashës, ishte ndër të tjera dhe një arritje personale e kreut të qeverisë. I ftuar në emisionin Studio e Hapur, Berisha More...