Tag archive for ‘Ben Blushi’
By Gjergji On Saturday, May 20th, 2017
0 Comments

Ben Blushi: Nga koalicioni 2K te koalicioni 2R

Kreu i Partisë LIBRA, Ben Blushi në një takim e strukturat e partisë në Fier ka deklaruar se nëse më parë vendi qeverisjes nga Krenaristët dhe Kanabistët (2K) tani do të qeveriset nga Republika e Rilinjdes More...

By Gjergji On Thursday, May 18th, 2017
0 Comments

Ben Blushi: Kjo marrëveshje është bashkëqeverisja e Berishës me Ramën

Përmes një statusi në Facebook kreu i LIBRA-s Ben Blushi reagoi mbi situatën e fundit politike në vend. Marrëveshja  mes PS dhe PD sipas tij do mbahet mend në historinë e vendit si marreveshja që ndau More...

By Gjergji On Thursday, February 16th, 2017
0 Comments

Shpërthen Ben Blushi: Kreu i KQZ-së, “bibë”. Blendi Klosi, parazit i Dakos

Deputeti Ben Blushi  shpërtheu sot në Kuvend duke akuzuar KQZ se është militante sepse do të miratojë një udhëzim që është gatuar në zyrat e rilindjes me qëllim përjashtimin e LIBRA-s nga zgjedhjet. “Denar More...