Tag archive for ‘Basha s’ komenton përplasjen ambasador-kryeprokuror: E paqartë’
By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

Pakti Rama-Basha – Brukseli: Të implementohet marrëveshja për zgjedhjet dhe vettingun

Përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Johannes Hahn kanë përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kreut të mazhorancës More...

By Gjergji On Friday, February 3rd, 2017
0 Comments

Basha s’ komenton përplasjen ambasador-kryeprokuror: E paqartë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nuk ka preferuar te komentoje përplasjen e fortë mes Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla dhe Ambasadorit Amerikan Donald Lu.  Basha refuzoi të komentonte More...