Tag archive for ‘basha’
By Gjergji On Tuesday, May 23rd, 2017
0 Comments

Ja kur do të mbledhë Basha të deleguarit për të shqyrtuar propozimet për deputet të PD-së

Dita e sotme ka qenë afati i fundit që 12 të deleguarit nëpër rrethe të dorëzojnë emrat e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike, mirëpo ende nuk ka emra konkretë. Mësohet se 12 të deleguarit More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Basha-Rama tjetër takim në Pallatin e Kongreseve/Diskutohet për ministrat…

Kryeministri Edi Rama dhe Kreu i PD-së, Lulzim Basha, kanë nisur një takim para pak minutash në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Mesohet se ky takim ka në qendër diskutimet mbi emrat që PD do të propozojë More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

Pakti Rama-Basha – Brukseli: Të implementohet marrëveshja për zgjedhjet dhe vettingun

Përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Johannes Hahn kanë përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kreut të mazhorancës More...

By Gjergji On Tuesday, January 24th, 2017
0 Comments

PPE rezolute për zgjedhjet në Shqipëri/Basha: Ja cfarë kërkohet

Asambleja Politike e Partisë Popullore Europiane (PPE), e cila ka shumicën në Komisionin dhe Parlamentin Europian, diskutoi ndër të tjera zhvillimet e pritshme politike që lidhen me anëtarët e saj. Kreu More...