Tag archive for ‘basha’
By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Topalli shigjeton Bashën: Ti hesht! Zgjedhjet në PD i vodhe me shpejtësi “supersonike”

Jozefina Topalli nuk i ka kursyer kritikat e ashpra ndaj Lulzim Bashës, teksa kjo e premte ka qenë një ditë reagimesh përkundër raportit të ministrave teknikë për zgjedhjet e 25 qershorit. Por ish kryetarja More...

By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Patozi ironizon Bashën: Për ty çdo opozitë duhet të ketë 6 ministra në qeveri që të mos vidhet

Ish- deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka bërë ironi me kreun e kësaj force politike Lulzim Basha në lidhje me raportin e ministrave teknikë. Patozi shkruan se shkaktar i vetëm që opozita ka shkuar në këtë More...

By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Raporti i teknikeve/Basha: zgjedhjet u manipuluan, vota u ble…

Kreu i Partisë Demokratike reagon në lidhje me raportin e përpiluar nga 6 ministrat teknikë në lidhje me zgjedhjet e 25 qershorit. Basha shkruan se ky raport tregon se zgjedhjet u manipuluan, duke plotësuar More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Patozi-Bashes: Kopilin në derë e lë, por s’mund ta delegosh bërjen e tij

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka reaguar për debatin mes aleatëve dhe PD-së për çështjen e ministrave. Disa aleatë kërkuan që të shkarkohen ministrat teknikë, por morën përgjigje të ashpër More...

By Gjergji On Thursday, August 10th, 2017
0 Comments

Aleati kritika të forta Bashës: Po bëhesh qesharak, tërhiq ministrat e PD!

​Aleati i Partisë Demokratike, njëherësh deputet i opozitës, ka kërkuar nga Lulzim Basha që të largojë nga qeveria ministrat teknikë. Dashamir Shehi theksoi se Lulzim Basha, duke mbajtur ministrat në More...

By Gjergji On Thursday, August 10th, 2017
0 Comments

Fatmir Mediu rendit 10 arsyet pse Basha duhet të tërheqë ministrat teknikë/Kujton me nostalgji opozitën e 2001-it…

Aleati i Lulzim Bashës, kreu republikan Fatmir Mediu, përmes një komenti në rrjetet sociale ka renditur 10 arsyet pse sipas tij, ministrat teknikë nuk duhet të qëndrojnë më në detyrat që kanë. Mediu More...

By Gjergji On Wednesday, August 9th, 2017
0 Comments

Mediu “leksione” opozite Bashës: Ja ç’duhet të bësh për tu ndarë me Ramën

Aleati i Lulzim Bashës, kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ka dhënë leksione se si duhet bërë opozita përballë mandatin të dytë të Edi Ramës. E një ndër pikat që e bën qesharake opozitën, More...

By Gjergji On Wednesday, August 9th, 2017
0 Comments

Rrefehet ‘kandidatja’ e djathtë për nënkryetare Kuvendi: Çfarë i ka kushtuar PD-së

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi shprehet se liria e tepërt në PD ia ka pasoja partisë. Në një intervistë për gazetën “Shekulli” zonja Çupi shprehet edhe për raportimet në media se More...

By Gjergji On Wednesday, August 9th, 2017
0 Comments

Fatos Klosi: Pakti i 18 Majit nuk i duhet me as Rames, as Bashes. PS-LSI mund te bashkepunojne

Ish-kreu i SHISH-it, Fatos Klosi, një eksponent i vendosur i së majtës shqiptare, nuk sheh në horizont një bashkëqeverisje mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Në More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Reforma territoriale/PD pa plan, por kerkojne 100 bashki…

Reforma territoriale nuk është pjesë e marrëveshjes Rama-Basha, por Partia Demokratike e cilësoi atë një nga çështjet kyçe të aksionit në shtator. Top Channel mësoi se PD nuk ka ende një plan konkret, More...