Tag archive for ‘ballist morina’
By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Gjykata e Dubrovnikut vendos për ekstradimin e Ballist Morinës në Serbi

Gykata e Dubrovnikut ka vendosur për herë të dytë ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi. Gjykata e Lartë në Kroaci vendosi para disa ditësh rishqyrtimin e çështjes në shkallën e parë, e cila duket More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Rrëfehet bashkëshortja e Ballist Morinës: çështje delikate, por shoh dritë në fund të tunelit…

Federika Lo Toro rrëfen ferrin e përjetuar në javët e fundit, nga ndalimi i Ismail Morinës dhe frika për ekstradim në Serbi, deri te ndihma që ka marrë nga Shqipëria dhe “drita” në fund të tunelit Gjithë More...

By Gjergji On Friday, August 11th, 2017
0 Comments

Gjykata e Larte ne Kroaci merr nje vendim te rendesishem per Ballist Morinen

Gjykata e Lartë e Kroacisë ka vendosur të kthejë për shqyrtim nga e para cështjen për ekstradimin në Serbi të Ismail Morinës, personit që ngriti dronin në mes të stadiumit të Beogdarit. Mesohet se More...

By Gjergji On Tuesday, August 8th, 2017
0 Comments

“Ballisti”/ Shqipëria çon dosjen drejt Zagrebit: I rrezikohet jeta nëse ekstratohet në Serbi

Federata Shqiptare e Futbollit, në kuadër të përpjekjeve për të ndaluar ekstradimin e Ismail Morinës, i njohur edhe si “Ballist” Morina, nga Kroacia drejt Serbisë, i ka dorëzuar ditën e martë Ministrisë More...

By Gjergji On Friday, August 4th, 2017
0 Comments

Bushati: Po bëhet gjithçka për lirimin e Ismail Morinës, Kroacia të pranojë kërkesën për azil

Kryediplomati i Shqipërisë Ditmir Bushati shprehet se po bëhen të gjitha përpjekjet nga qeveria e vendit për të bërë të mundur lirimin e Ismail Morinës. Bushati ka folur nga Shkodra, duke thënë se ka More...

By Gjergji On Wednesday, August 2nd, 2017
0 Comments

Rama zbardh takimin me zv.Presidentin e SHBA/Ja cfare i thashe homologut kroat per Ballist Morinen…

Kryeministri Edi Rama, i cili ka qenë sot në Mal të Zi ku ka marrë pjesë në samitin e Kartës së Adriatikut është takuar edhe një prej zyrtarëve më të lartë të SHBA-ve. Ai është takuar pikërisht More...

By Gjergji On Tuesday, August 1st, 2017
0 Comments

“Ballisti” përballë azilit në Kroaci apo ekstradimit në Serbi

Shtetasi i Shqipërisë, Ismajl Morina i njohur në opinion me nofkën “Ballisti”, për të cilin Serbia ka kërkuar ekstradimin nga Kroacia, për shkak të dronit me flamur në ndeshjen e futbollit ndërmjet More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Ballisti nuk do të ekstradohet në Serbi, ish presidenti kroat tregon edhe njëherë respektin për shqiptarët

Ismail Morina, i njohur si “Ballisti”, nuk do të ekstradohet në Serbi nga Kroacia. Kështu ka njoftuar Naim Murseli, njëri nga këshilltarët më të afërt të liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili More...

By Gjergji On Sunday, July 30th, 2017
0 Comments

Ballist Morina nuk do të ekstradohet?! Ja çfarë bëri kryeministri dje deri në orët e vona…

Duket se një ndërhyrje në momentet e fundit e kryeministrit shqiptar, Edi Rama pranë autoriteteve kroate, ka bërë që këta të fundit të rimendojnë edhe njëherë opsionin për ekstradimin e Ismail Morinës More...

By Gjergji On Saturday, July 29th, 2017
0 Comments

Nga Kryeministria tek Ambasada e Kroacisë, vijon protesta e tifozëve

U zhvilluar sot protesta e lajmëruar kundër ekstradimit të Ballist Morinës në shtetin serb. Edhe pse numri i të pranishmëve nuk ishte i jashtëzakonshëm u vu re një organizim me banderola edhe kore të More...