Tag archive for ‘astrit patozi’
By Gjergji On Sunday, August 27th, 2017
0 Comments

Astrit Patozi: në qeverinë “Rama2” ata që na mundën keqas në 25 qershor…

Qeveria “Rama2” ka shkaktuar një seri reagimesh nga opozita, e cila ka shprehur kritika të forta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe përbërjes së kabinetit. Astrit Patozi, ish-deputet i PD-së, përmes rrjetit More...

By Gjergji On Wednesday, August 9th, 2017
0 Comments

“Në qeverinë e re të Ramës, do të shihni burra e gra për të cilët s’ju ka vajtur kurrë mendja!”

Edhe nëse nuk shikoni fytyra të diskretituara në qeverinë Rama2, mos kujtoni se keni shpëtuar, pasi nuk duhet të harroni se mjafton fytyra e “timonierit”. Ky është paralajmërimi me të cilin na lë More...

By Gjergji On Tuesday, August 8th, 2017
0 Comments

Ku është “zhdukur” Lulzim Basha? Përgjigjen e jep Astrit Patozi

Lulzim Basha nuk flet prej javësh pasi nuk ka nevojë të flasë, ai ka arritur qëllimin e tij, ka marrë sërish “timonin” e Partisë Demokratike… edhe pse gjysma e pasagjerëve të autobusit blu nuk janë More...

By Gjergji On Sunday, August 6th, 2017
0 Comments

Patozi mbron tenorin Agim Hushi: Edhe pse patetik, u tregua i çiltër. Çfarë s’i panë sytë edhe më 22 korrik!

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka dalë në mbrojtje të tenorit të famshëm Agim Hushi, i cili përmes një postimi shfryrës në FB lajmëroi largimin përgjithmonë nga Shqipëria. Postimi i tij nuk u More...

By Gjergji On Friday, August 4th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet për kreun e PD, Astrit Patozi: Ka ende thagma të pazbardhura…

Astrit Patozi, një prej kundërshtarëve dhe kritikëve të kreut demokrat Lulzim Basha, përmes një komenti në rrjetet sociale thotë se zgjedhjet e 22 Korrikut do t’i frymëzojnë gjatë studiuesit dhe politologët. More...

By Gjergji On Tuesday, August 1st, 2017
0 Comments

Patozi thumbon Bashen: Ja rekordi tjeter negativ qe ke…

Astrit Patozi ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale, mbi qëndrimin ende në detyrë të ministrave teknikë, edhe pse zgjedhjet kanë përfunduar. Patozi shkruan se “ngrirja” e ministrave teknikë More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Vjen reagimi i parë kundër propozimit të Astrit Patozit për ndryshimet në PD

Astrit Patozi ka listuar disa nga ndryshimet që duhet të ndodhin në statusin e ri të Partisë Demokratike. I pari që ka reaguar kundër 11 sugjerimeve të Patosit ka qenë deputeti demokrat Tritan Shehu. ‘Edhe More...

By Gjergji On Monday, July 31st, 2017
0 Comments

Nisma anti-Basha/Në shtator projekt-statut i ri për PD-në

Kritikët e Lulzim Bashës brenda Partisë Demokratike kanë formuar Nismën për Ringritjen dhe Demokratizimin e Partisë Demokratike, të zyrtarizuar tashmë me një program që pritet të marrë formë të plotë More...

By Gjergji On Saturday, July 29th, 2017
0 Comments

Patozi ironizon Ramën: Tani që more timonin me ndihmën e Bashës mbaje drejt dhe mos…

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi, përmes një postimi në FB komenton turin nëpër Shqipëri të kryeministrit Rama. Kohët e fundit, Rama ka vënë nën shënjestër drejtoritë e tatimeve duke i konsideruar More...

By Gjergji On Saturday, June 17th, 2017
0 Comments

VIDEO/Rama dhe Patozi përplasen jashtë sallës së Kuvendit. Ja debati mes tyre…

Deputeti demokrat Astrit Patozi ka debatuar pas seancës parlamentare, me Kryeministrin Edi Rama. Shkak është bërë një deklaratë e Ramës gjatë seancës parlamentare, kur tha se Jozefina Topalli dhe Astrit More...