Tag archive for ‘akuza’
By Gjergji On Thursday, August 24th, 2017
0 Comments

Edi Rama dush të ftohtë diplomatëve shqiptarë: parazit e delinxhinj. Ja cfarë do i kërkoj ministrit të ri të Jashtëm…

Kryeministri Edi Rama u shpreh se të dielën (27gusht) do të publikojë qeverinë e re, ndërsa konfirmoi se Ditmir Bushati nuk do të mbajë postin e ministrit të Jashtëm. Rama u takua me ambasadorët shqiptarë More...

By Gjergji On Sunday, August 20th, 2017
0 Comments

Berisha sulmon Ramen: vrasje, krim, droge jane lajmet e dites qe duhet t´ia themi timonierit si miremengjes

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me situatën më të fundit në Shqipëri, ku vetëm dy ditët e fundit ka pasur disa vrasje, drogë plagosje me thikë. Përmes një postimi në profilin e tij në More...

By Gjergji On Saturday, July 29th, 2017
0 Comments

Patozi ironizon Ramën: Tani që more timonin me ndihmën e Bashës mbaje drejt dhe mos…

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi, përmes një postimi në FB komenton turin nëpër Shqipëri të kryeministrit Rama. Kohët e fundit, Rama ka vënë nën shënjestër drejtoritë e tatimeve duke i konsideruar More...

By Gjergji On Thursday, July 27th, 2017
0 Comments

Edhe Vasili sulmon Bashen/Keshilltaret e PD u shiten per kredite e shtepive te miqve te tyre

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sërish sot në lidhje me vendimin e bashkisë së Tiranës për ta rritur me 20 lekë çmimin e ujit të pijshëm. Ai ka lëshuar akuza edhe ndaj More...

By Gjergji On Wednesday, July 26th, 2017
0 Comments

Basha me deputetët e rinj në seli, Topalli i kujton Makbethin dhe ‘shkatërrimin’ që i bënë shqiptarët me votë

Pas mbledhje së grupit parlamentar të PD-së, ku kreu i saj kishte thirrur sot edhe deputetët e rinj që u votuan në 25 qershor, ka reaguar edhe deputetja demokrate, Jozefina Topalli. Ajo ka akuzuar Bashën More...

By Gjergji On Tuesday, July 25th, 2017
0 Comments

Arrestohen 31 persona/Zbardhen detaje nga operacioni policor…

Gjatë 24 orëve të fundit Polica e Shtetit ka bërë të mundur, kapjen dhe arrestimin e 31 personeve. Ata akuzohen për vepra të ndryshme penale, dhe policia njofton se po zbaton planin “e masave të përcaktuara More...

By Gjergji On Monday, May 29th, 2017
0 Comments

Shpërthen Jozefina Topalli: Basha ka agjendë personale, zhbëri PD dhe nuk ka luftuar për asnjë fitore

Ish-Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka reaguar ashpër përmes një deklarate në lidhje me atë çka po ndodh me partinë më të madhe të opozitës. Topalli shprehet se nga 26 Maji kjo More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Përgjigje ndaj Bashës/PS: Kundërshtarët e vettingut s’fitojnë dot zemrat e shqiptarëve

Partia Socialiste ka reaguar lidhur me deklaratën e kreut të Partisë Demokratike për premtimet e pambajtura të qeverisë Rama. Në një deklaratë të shkurtër për mediat, zyra për shtyp e kësaj partie More...

By Gjergji On Wednesday, May 24th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha, Ramës: Pasi nuk mbajte asnjë premtim, po u kthehesh nga e para

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeministrit Edi Rama gjatë takimit të sotëm elektoral me banorë të Kasharit. Sipas Bashës, Rama u është kthyer nga e para premtimeve More...

By Gjergji On Sunday, February 12th, 2017
0 Comments

Komunikimi javor/Rama: Grabitja e parave me ndihmë nga brenda bankës, policia s’ka gisht

Kryeministri Edi Rama në “Komunikimin Javor” të kësaj të diele u ndal në grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Ai tha se grabitja është bërë me ndihmë nga brenda bankës dhe se policia More...