Tag archive for ‘25 qershor’
By Gjergji On Sunday, June 4th, 2017
0 Comments

Basha: Me 25 qershor, shqiptaret do i bejne kosh Edi Rames

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ishte ditën e sotme në Cërrik, ku ka prezantuar kandidatët për zgjedhjet e 25 qershorit. Gjatë fjalës së mbajtur para mbështetësve të PD-së, Basha tha se është koha që More...

By Gjergji On Sunday, May 21st, 2017
0 Comments

Nishani dekreton datën 25 Qershor për zgjedhjet parlamentare dhe Bashkinë e Kavajës

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar datën 25 Qershor si ditën kur do të mbahen zgjedhjet e përgjithshme parlamentare. Në të njëjtën datë, sipas dekretit të Presidentit do të mbahen edhe zgjedhjet për More...

By Gjergji On Saturday, May 20th, 2017
0 Comments

Bushati: Për koalicionet vendosim pas 25 Qershorit…

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e sheh si një ogur të mirë marrëveshjen politike Rama-Basha. Nga Shkodra, Bushati tha se marrëveshja i hap rrugë një kapitulli të ri për vendin, për tu pasuar më pas More...