Date archive forOctober, 2017
By Gjergji On Saturday, October 21st, 2017
0 Comments

DailyMail: ‘Hero muskuloz’ shqiptari i trajnuar në ushtrinë greke që shpëtoi një grua në Londër

Tabloidi britanik DailyMail, e ka quajtur ‘hero muskuloz’ shqiptarin Genc Gestila, i cili shpëtoi një grua tek po mbytej në lumin Thames në perëndim të Londrës. Në fakt, DailyMail më pas shkruan edhe More...

By Gjergji On Saturday, October 21st, 2017
0 Comments

Ylli i Milanit transferohet në Barcelonë

Andre Silva mund të largohet nga Milani gjatë afatit kalimtar të janarit Sipas Corriere dello Sport Milani po planifikon që gjatë afatit kalimtar të janarit ta shes sulmuesin portugez, André Silva, të More...

By Gjergji On Saturday, October 21st, 2017
0 Comments

Kërcim të nxehtë pa të brendshme, vajza që zëvendësoi Rashelin “çmendet” te Ermali

Kejvina Kthella, vajza që zëvendësoi 17-vjeçaren Rashel Kolaneci në emisionin “Xing me Ermalin” ka realizuar një kërcim të nxehtë mbrëmjen e djeshme gjatë xhirimeve të puntatës së ardhshme. Ajo More...

By Gjergji On Saturday, October 21st, 2017
0 Comments

Haki Cako niset drejt SHBA, ja pikepyetjet qe ngrihen…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, është nisur drejt Shteteve të Bashkuara. Vizita e tij në SHBA, vjen në një kohë kur në Tiranë po zhvillohen hetime për ish Ministrin e Brendshëm, More...

By Gjergji On Saturday, October 21st, 2017
0 Comments

Collaku: ja mesazhi që i ka shkuar Ramës në telefon…

Kreshnik Çollaku, drejtor i departamenit te marrdhenieve me jashte ne Partine Demokratike ka shkruar ne rrjetet sociale se “nga Italia mberriten sonte 380 faqe te tjera prova per dosjen Tahiri-Habilaj…(dhe More...

By Gjergji On Friday, October 20th, 2017
0 Comments

Italia, edhe 400 faqe te tjera me pergjime per drogen…

Dy dosje me më shumë se 400 faqe kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Prokurorinë e Krimve lidhur me dosjen ‘Habilaj’. Siç mësohet në këto dosje ka fakte të reja për përgjimet e autoriteteve italiane More...

By Gjergji On Friday, October 20th, 2017
0 Comments

Çështja “Tahiri”, Kryemadhi: Të largohen Rama dhe Çako, garantët e krimit dhe drogës, sot duhej një VENDIM!

Vendimin e sotëm të këshillit të mandateve dhe imunitetit për të dhënë ndoshta nesër në orën 10:00 një vendim për heqjen apo të imuniteti për deputetin e PS-së, Saimir Tahirin e ka komentuar edhe More...

By Gjergji On Friday, October 20th, 2017
0 Comments

Dalin provat sekrete që u paraqitën nga prokurorët në seancën e mbyllur: Tahiri nuk eshte…

Report TV ka mundur të sigurojë disa prej deklarimeve të tre prokurorëve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhënë në Këshillin e Mandateve gjatë seancës me dyer të mbyllura. Fillimisht prokurorët More...

By Gjergji On Friday, October 20th, 2017
0 Comments

Berisha nuk di të ndalet: Mbrëmë u dogj një sasi e madhe droge, ishte e Ruçit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka argumentuar ditën e sotme, sipas tij, arsyet pse kreu i Kuvendit Gramoz Ruci shtyu për nesër vendimin për heqjen e imunitetit të deputetit Saimir Tahiri. Përmes një statusi More...

By Gjergji On Friday, October 20th, 2017
0 Comments

Provat sekrete të Prokurorisë për Tahirin, deputeti i PD brenda mbledhjes tregon detaje

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj komentoi shtyrjen e Këshillit të Mandateve dhe Imunitetit ku do shqyrtohej kërkesa e prokurorisë për heqjen e mandatit të Saimir More...