Date archive forAugust, 2017
By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

“Der Spiegel”: Numri i krimeve nga shqiptarët është tetëfishuar

Gjermania është një parajsë për kriminelët e huaj, shkruan në një artikull të fundit “Der Spiegel”. Në nëntë vjetet e fundit krimet janë trefishuar ndërsa shumica e shkelësve ligjorë në Nordrhein-Westfalen More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Eklipsi i plote i diellit, ja si duket (FOTO)

Amerika e Veriut përjetoi eklipsin e plotë të diellit që nuk e kishte parë që nga viti 1979. Eklipsi i plotë i diellit ndodh kur Hëna vendoset në vijë të drejtë mes tij dhe Tokës duke e mbuluar diellin. More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Ç’po ndodh në Borsh? Turistët alarmohen dhe kërkojnë ndihmë (VIDEO)

Zjarret masive që kanë përfshirë vendin tonë, duket se janë bërë një shqetësim mjaft i madh edhe për pushuesit. Një qytetar ka dërguar një video në redaksinë e ‘Gazeta Express’, ku bën me dije More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

KLSH: AKU nuk garanton sigurinë ushqimore në vend

Kontrolli i Lartë i Shtetit, në zbatim të programit të auditimit nr. 29/1, datë 10.04.2017 ka përfunduar auditimin e performancës “Siguria Ushqimore” në Autoritetin Kombëtar të Ushqimit (AKU), për More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Lejuan ndërtimin e një lavazhi tek Liqeni Artificial, ‘shkrihet’ komisariati Nr. 1

Policia e Tiranës bën me dije se ka vënë në pranga ditën e sotme një 51-vjeçare, pasi akuzohet për ndërtim pa leje. Siç bëhet e ditur, në pranga është vënë Sh.H, 51 vjeçe, banues në Tiranë, e More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Shqiptari ther për vdekje një serb, arsyeja është befasuese

Një shqiptar ka vrarë me thikë një shtetas serb në Vjenë të Austrisë si dhe ka plagosur një tjetër. Shtetasi serb Perica Gavrilovic është qëlluar me thikë në zemër nga një shqiptar, pas një sherri More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

Po shkonte t’i këmbente, emigrantit në Shqipëri i grabisin 10 mijë €

Mesditën e sotme është grabitur një emigrant në qendër të qytetit, ndërsa nga të dhënat e para mësohet se i janë marrë rreth 10 mijë euro. Ngjarja është regjistruar në afërsi të “Pazarit të More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

FOTO/ Policia vret 22-vjeçarin e dyshuar si terrorist në Barcelonë

Policia spanjolle ka vrarë ditën e sotme një 22-vjeçar, i cili dyshohej se ka qenë drejtuesi i furgonit që kreu sulmin në sheshin “Las Ramblas”. Bëhet fjalë për Younes Abouyaaqoub, 22 vjeç. Ai u qëllua More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

E dashura sekrete e kryeministrit ‘tradhtar’ të Shqipërisë, jeta e shthurur dhe trimi që frikësohej nga miu

I zhytur në qejfe, në vitin 1919 ai bënte një jetë në Parisin e kohës sa edhe vendësit e kamur nuk do ta arrinin. Në shkrimin e tij me titull “Cili ka qenë Esadi”, Mit’hat Frashëri shkruan se vetëm More...

By Gjergji On Monday, August 21st, 2017
0 Comments

A e dinit se një nga kryeministrat shqiptarë përfundoi duke pastruar rrugët dhe pusetat? (FOTO)

Shumë banorë të Elbasanit e mbajnë ende mend pastruesin e banjave te markata e qytetit. Një plak i gjatë, i kërrusur, me çizme llastiku ngjyrë jeshile deri në kupën e gjurit, një palë pantallona doku More...