Date archive forApril, 2017
By Gjergji On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

Sot raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit të ri

Sot në 15:00 Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet për të zhvilluar raundin e tretë për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit. Kryetari i Kuvendit ka njoftuar se seanca do të mbahet pas seancës së zakonshme More...

By Gjergji On Thursday, April 27th, 2017
0 Comments

Ancelotti tregon pse u eliminuan nga Dortmund

Carlo Ancelotti e ka pranuar se janë të zhgënjyer se janë eliminuar nga Borussia Dortmund në Kupën e Gjermanisë. Rastet e shumta të humbura ndaj Dortmundit, sipas trajnerit Carlo Ancelotti i kushtuan Bayernit More...

By Gjergji On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Tryeza e partive/Meta shkon tek Nishani: Axhenda e opozitës s’i shërben konsensusit

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilloi nje takim me presidentin Bujar Nishani, pas tryezes se thirrur me drejtuesit e partive parlamentare, ndersa mungoi opozita e bashkuar. Pas tryezws, Meta tha se si Kryetar i More...

By Gjergji On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Berisha: Një ambasador i huaj bërtet nëpër korridore. Basha s’do bëhet kurrë kryeministër

Çfarë do të ndodhë me PD? Sali Berisha  i ftuar ne Tonight Ilva Tare drejtpërsëdrejti në Ora News. Pjese nga intervista Tare: Pse dje nuk u arrit një marrëveshje? Berisha: Besoj se je e informuar që ka More...

By Gjergji On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Zhgënjen Ancelotti, në luftë vetëm për Bundesligë

Dortmundi ka eleminuar në mënyrë të pabesueshme Bayernin duke përmbysur rezultatin dhe duke fituar me rezultat 3-2. Pas këtij eleminimi, dështimi nuk është i Bayernit por i trajnerit Ancelotti. Tekniku More...

By Gjergji On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Real Madrid shkatërron Deportivo-n

Real Madrid ka shënuar fitore të thellë prej 6:2 ndaj Deportivo La Corunas Skuadra e Real Madridit u është kthyer fitoreve në La Liga pas humbjes nga Barcelona, pasi në udhëtim ka mposhtur Deportivo La More...

By Gjergji On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Opozita ka vendosur: Boll me tryeza fasadë, përshkallëzojmë protestat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur sot në një takim aleatët për 90 minuta në selinë blu, ku është diskutuar për situatën politike në vend, dhe qëndimin e opozitës në vijim. Ndonëse More...

By Gjergji On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Tryeza/Doda: Situatë anormale pa PD, përmirësimi i Kodit Zgjedhor urgjente

Kryetarja e grupit të PDIU-së, Mesila Doda deklaroi pas mbledhjes së tryezës së thirrur nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta, se do të ishte e udhëz që në këtë mbledhje të ishte opozita dhe se përmirësimi More...

By Gjergji On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Ndryshimet e Kodit Zgjedhor/Blushi: Tryeza pa partitë e opozitës e pa dobishme

Kreu i Partisë Libra Ben Blushi, tha se tryeza e thirrur nga kryeperlamentari Ilir Meta ishte e padobishme për shkak sipas tij, nuk merrte pjesë Partia Demokratike. “Fakti që Partia Demokratike dhe disa More...

By Gjergji On Wednesday, April 26th, 2017
0 Comments

Berisha paralajmëron Ramën: Nëse do përdorësh armët ndaj nesh, bëhu gati!

Ish-kryeministri Berisha, ne intervisten e tij per Ilva Taren tha se Rama duhet te behet gati, nese do te perdore armet ndaj opozites. “Mos hyrja e PD-së do të thotë të ketë bllokim të zgjedhje. PD është More...