Date archive forMarch, 2017
By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Intervistë për VOA – Ministri Bushati: Tensioni politik në Shqipëri, artificial

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati e ka konsideruar si një situatë artificiale bojkotin e opozitës. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Bushati tha se shumica i ka numrat për ndryshimet në kodin More...

By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Votimi i ministrave/Basha: Krimi ka nen kontroll qeverisjen dhe Parlamentin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar zhvillimet e sotme në Parlament, ku pati debate të ashpra mes Kryeministrit Edi Rama e Ben Blushit, si dhe për votimin e ministrit të ri të Brendshëm, More...

By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Vendimi/KQZ nuk i heq mandatin kryebashkiakëve Tërmet Peçi e Adriatik Zotkajt

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të mos i heq mandatin kryebashkiakut të Tepelenës, Tërmet Peçi dhe atij të Poliçanit Adriatik Zotkaj. Vendimi u mor me 4 votat e anëtarëve të propozuar nga More...

By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Mesazh sensibilizues*/Burrat shqiptarë shantazhohen për videot intime nga femrat e huaja

Raste të çuditshme por reale që ndonjëherë mund të mendohen të paperceptueshme prekin  realitetin e burrave shqiptarë që lidhen dhe flirtojnë në internet me femra të huaja. Një rast i tillë është More...

By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Kuvend/Deputetet e PS largohen ne momentin e votimit per shkarkimin e Klosit (ja kush i ktheu ne salle)

Ka patur një të papritur votimi i sotëm në parlament për dekretet e Presidentit për shkarkimin e 4 ministrave dhe emërimin e 4 të rinjve. Në momentin kur kryesuesja e seancës, Valentina Leskaj ka hedhur More...

By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Votimi i ministrave/Ja deputetet qe munguan ne sallen e Kuvendit…

Dekretet e Presidentit të Republikës për shkarkimin e Beqajt, Tahirit, Klosit dhe Çucit dhe emërimin e 4 ministrave të rinj, Xhafa, Manastirlliu, Xhacka dhe Shalsi u miratuan me votat e mazhorancës. Gjatë More...

By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Deputeti i PS i pergjigjet Luan Rames: LSI s’mund t’i shmanget pergjegjesise per drogen…

Deputeti i PS-se, Vladimir Kosta, i eshte pergjigjur akuzave te kolegut te tij te LSI-se, Luan Rama ne lidhje me situaten e droges ne vend. Kosta shkruan ne rrjetet sociale se Luan Rama nuk mund te sillet sikur More...

By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Parlamenti voton shkarkimin dhe emërimin e 4 ministrave të rinj

Parlamenti voton shkarkimet e 4 minitrave dhe emërimin e 4 ministrave të rinj. Emërimi i Fatmir Xhafaj si ministër i Brendshëm  u miratua me 76 vota pro Shkarkimi i Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm More...

By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Blushi debat me mikun e vjetër Shalsi/Zgjidh gjëegjezën e maces

Është shoqëruar me debate sot seanca e Kuvendit mes deputetëve socialistë dhe deputetit të LIBRA-s, Ben Blushi. Një përballje nuk mungoi edhe mes Shalsit dhe Blushit, dikur miq të vjetër, madje siç tha More...

By Gjergji On Thursday, March 23rd, 2017
0 Comments

Droga/ Luan Rama në Parlament: Ligji nuk zbatohet dhe këtë nuk e thonë hienat e LSI

Nënkryetari i LSI, Luan Rama, në seancën plenare të kësaj të enjteje ka prekur sërish çështjen e narkotikëve, e kthyer së fundmi në një kontest mes tij dhe ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në More...