Trondit deputeti i PS, Manja: Prokurorit nuk i kërkuam identitetin e dëshmitarit, por provën ku implikohet Tahiri

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ishte njëri prej atyre që qëndroi brenda mbledhjes me dyer të mbyllura në Këshillin e Mandateve dhe Rregullores, ku kërkohet heqja e imunitetit të ish-ministrit Saimir Tahiri. Manja ka deklaruar sonte në emisionin “Opinion” se ai dhe kolegët e tij nuk e kanë nxjerrë emrin e dëshmitares, More...

by Gjergji | Published 4 weeks ago
By Gjergji On Thursday, October 19th, 2017
0 Comments

Gruaja që i ka dhënë goditjen e fundit “Shtetit Islamik”, ajo është makthi i militantëve

Forcat Demokratike siriane (SDF) kanë valëvitur flamurin në stadiumin e qytetit Raqqa, veprim ky që në mënyrë simbolike shënon çlirimin e këtij qyteti nga kthetrat e organizatës terroriste “Shteti Islamik”. Një More...

By Gjergji On Wednesday, October 18th, 2017
0 Comments

Bayern, PSG, Barca e Juventus bejne detyren. Roma ndal Chelsean ne Londer (video)

Kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen ka mundur lehtësisht 3-0 skuadrën e Celticut, në ndeshjen e xhiros së tretë të grupit B të Champions League. Bavarezët arkëtuan tri pikë të rëndësishme në luftë More...

By Gjergji On Tuesday, October 17th, 2017
0 Comments

Përgjimet e bandës së drogës, reagon për herë të parë Saimir Tahiri

Në një deklaratë për mediat nga kryesia e Kuvendit, deputeti i Partisë Socialiste Saimir Tahiri ka reaguar për herë të parë publikisht për skandalin e përgjimeve në Itali ku emri i tij del i lidhur në More...

By Gjergji On Monday, October 16th, 2017
0 Comments

Edi Rama: më 2018-ën nis regjistrimi i shqiptarëve që jetojnë jashtë kufijve…

Shtetasit shqiptarë me të drejtë vote që ndodhen jashtë kufijve të Shqipërisë do të regjistrohen duke filluar nga viti i ardhshëm. Kjo u bë e ditur nga kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit të platformës More...

By Gjergji On Monday, October 16th, 2017
0 Comments

Rama: Universiteti Bujqësor i Kamzës do pësojë ndryshime drastike, nuk mund të ketë më shumë lokale se aula (video)

Universiteti Bujqësor i Kamzës do të përjetojë ndryshime drastike në të mirë të studentëve dhe mësimdhënies. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama, i kishte zgjedhur të uronte stafin pedagogjik dhe More...

By Gjergji On Monday, October 16th, 2017
0 Comments

Policët nuk i ndahen: o shef pse të hoqën nga ministër i Brendshëm? Ja përgjigjia e Tahirit (video)

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është bërë pjesë e spektaklit të humorit “Portokalli” këtë të djelë. Ai u shfaq në skenë në krah të aktorëve Florian Binaj dhe Irgen Çela, të cilët luajnë More...

By Gjergji On Sunday, October 15th, 2017
0 Comments

Inter-Milan, ja momentet më pikante nga përballjet e dy ekipeve (video)

Inter-Milan, ja momentet më pikante nga përballjet e dy ekipeve (video) Mbrëmjen e sotme Inter dhe Milan do të zhvillojë takimin e 219 mes tyre, kuzikaltrit kanë 77 fitore, kuqezinjtë 75, ndërsa ndeshjet More...

By Gjergji On Sunday, October 15th, 2017
0 Comments

E rrallë në Bosnje: lojtarët e ekipit ulen dhe protestojnë, kundërshtarët shënojnë gola (video)

Kjo fundjavë u karakterizua nga një ngjarje e që rrallë shihet në fushat e lojës në futboll. Në derbin ndërmjet Zvijezdas dhe Bosna Visoko në Kategorinë e Dytë boshnjake, të zemëruar nga vendimet e More...

By Gjergji On Sunday, October 15th, 2017
0 Comments

Humb jetën portiere, pas përplasjes me lojtarin (video)

Portieri, Choirul Husa ka ndërruar jetë tragjikisht pas një përplasjeje me bashkëlojtarin e tij, Ramon Rodrigues. 38-vjeçari ishte në lojë për skuadrën e tij, Persela, në Indonesia Super League kundër More...