Samiti i NATO-s në Tiranë, Rama: e vetmja rrugë që garanton stabilitet, integrimi i Rajonit në BE

Siguria dhe stabiliteti i Ballkanit është në qendër të samitit të shefave të ushtrive të vendeve të NATO-s, që po mbahet në Tiranë, dhe do të zgjasë dy ditë. Punimet e samitit u përshëndetën nga kryeministri Edi Rama, sipas të cilit Shqipëria do të vazhdojë me përkushtim të plotë për të përmbushur detyrimet e saj si çdo More...

by Gjergji | Published 1 month ago
By Gjergji On Wednesday, August 30th, 2017
0 Comments

Votimi i Ruçit dhe Xhafajt, të rinjtë e PD paralajmërojnë mosbindje civile: aksion barrikadë për të ndalur proçesin

Të rinjtë e PD do të organizojnë protesta kundër zgjedhjes së Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit dhe Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm. Kjo u pohua nga kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, i cili More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, kualifikohen 7 avokatë. Kuvendi: ja pse 10 kandidatë nuk kalojnë  fazën…    

  Në garën për anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë kanë marrë pjesë 17 avokatë, prej të cilëve 7 plotësojnë kriteret. Avokatët fitues janë Floreta Gjini, Gëzim Allaraj, Kozma More...

By Gjergji On Monday, August 14th, 2017
0 Comments

Analiza për Gjirokastrën, PS dhe LSI rritje në vota. Qytetarët: S’kemi ujë

Kryeministri Rama ka publikuar analizën e tij për zgjedhjet e qershorit për Qarkun e Gjirokastrës. Në këtë analizë, del se PS ka patur rritje me mbi 2000 vota, po ashtu edhe LSI me 1 mijë vota, ndersa PD More...

By Gjergji On Thursday, August 10th, 2017
0 Comments

TV rus transmeton pamje të Su-25 duke bombarduar Sirinë (video)

Kanali televiziv rus “Zvezda” shfaqi të dielën një aeroplan ushtarak Su-25, me dy pilotw nw bord, qw borbardonte në Siri. Video përfshin imazhe nga kabina e avionit para, gjatë dhe pas ngritjes, si dhe More...

By Gjergji On Tuesday, August 8th, 2017
0 Comments

PS- PD drejt bashkëqeverisjes së heshtur? Demiraj mund të bëhet pjesë e qeverisë Rama 2

Shumkënd e ka habitur heshtja e opozitës gjatë këtyre ditëve, veçanërisht pas fakteve të rënda për përfshirjen e zyrtarëve të lartë të policisë dhe të ndonjë politikani në trafikun tronditës More...

By Gjergji On Tuesday, August 1st, 2017
0 Comments

Mbi 300 mln lekë dëme, KLSH kërkon shkarkimin e drejtorit të spitalit psikiatrik në Vlorë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar përfundimet e arritura gjatë auditimit të shpenzimeve në Spitalin Psikiatrik të Vlorës, ku ka bërë një bilanc prej mëse 300 milionë lekësh dëme për shtetin. Kësisoj, More...

By Gjergji On Sunday, July 30th, 2017
0 Comments

Trageti Ankona-Durrës mbërrin me 18 orë vonesë pas problemit në det të hapur

Trageti i Linjës Ankona – Durrës me më shumë se 800 pasagjerë në bord ka mbërritur me 18 orë vonesë në brigjet shqiptare si pasojë e një defekti teknik. Trageti që u nis dy ditë më parë nga brigjet More...

By Gjergji On Tuesday, July 25th, 2017
0 Comments

“Nesër dhe në vijim, as ndërtime pa leje, as legalizim”

Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës Saimir Tahiri vijon dëgjesat me banorë të Unazës së Re, zonë ku ka ndërtime informale. Për këtë shkak, në krye të ankesave ishin legalizimet. Një pjesë e More...

By Gjergji On Monday, July 24th, 2017
0 Comments

Çfarë dreqin po ndodh! Këta të rinj shkojnë të ‘zhveshur’ në festival

Mijëra dashamirës të muzikës hynë në ditën e fundit të Splendorit në Gras të dielën, duke u siguruar që qejfit nuk do i linin asgjë mangut. Por ajo që binte në sy ishte veshja e secilit prej tyre. More...