Përfundoi në Prokurori për blerje votash në zyrë, ​Demiraj kërkesë qeverisë: Pezulloni prefektin e Kukësit

​Prefekti i Kukësit Liman Morina është kallëzuar në Prokurorinë e rrethit Kukës, pasi dyshohet se ka konsumuar në zyrën e tij, veprën penale të shpërdorimit të detyrës dhe shit-blerjes së votës. Lajmi konfirmohet për “BalkanWeb” nga burime zyrtare të Policisë. Një qytetar pretendon përpara organit të prokurorisë dhe policisë More...

by Gjergji | Published 20 hours ago
By Gjergji On Thursday, June 22nd, 2017
0 Comments

Basha jep mesazhin nga Korça: Më 25 qershor shqiptarët do të votojnë si në vitin 92′

Lideri i opozitës e ka mbyllur fushatën elektorale në qytetin e Korçës me deklaratën se më 25 qershor, shqiptarët do të votojnë PD-në ashtu si në vitin 1992. Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se shqiptarëve More...

By Gjergji On Thursday, June 15th, 2017
0 Comments

Video-Live nga Durresi/Basha, pas takimit me Trump, nis bisedat me qytetaret

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në qytetin e Durrësit me qytetarët. Ky është takimi i parë i kreut të PD-së me qytetarët pas kthimit të tij nga SHBA, ku edhe zhvilloi një takim me presidentin, More...

By Gjergji On Monday, June 12th, 2017
0 Comments

PD-PS pakt kundër LSI në KQZ

KQZ ka miratuar me 6 vota pro dhe me një kundër vendim që numëruesi i tretë i grupit të emirit të ndahet me short mes LSI dhe PDIU. Ka qenë anëtari i LSI që ka dalë kundër këtij vendimi madje dhe ka More...

By Gjergji On Sunday, June 11th, 2017
0 Comments

VIDEO/Shqiperia fenomenale, 3-0 ndaj Izraelit

Shqipëria e madhe, e bukur , ajo e Europianit nuk ka mbaruar, dhe mesazhin e jep fiks një vit pas debutimit në Francë ,   në 11 qershor 2016 luante ndeshjen e parë historike në Lens, 11 qershor 2017 jep More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Nis ceremonia madhështore në Tiranë, gjithë VIP-at në shesh (Foto)

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 50%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

VIDEO/ Gurakuqi ‘përplaset’ me demokratet: Jo PD, por lista Basha duhet të fitojë

Një term i ri po merr rrugë të paktën në Shkodër, qytet të cilin Partia Demokratike e ka patur përherë një bastion të saj. Gjatë takimeve të rastësishme me qytetarët e Shkodrës, ka rënë në sy More...

By Gjergji On Thursday, June 1st, 2017
0 Comments

Basha: Ja cili është roli i Berishës në PD dhe pse e përfshiva në listën e kandidatëve

Kreu demokrat Lulzim Basha tha se mospërfshirja në listë e disa personaliteteve nuk është hakmarrje apo që tregon mosmirënjohjen. “Cikli i përjetësisë politike merr fund me Republikën e Re. Nuk ka politikanë More...

By Gjergji On Thursday, May 18th, 2017
0 Comments

Reagim – Manjani: Tetë efektet anësore të marrëveshjes Rama-Basha

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sqaruar 8 efekte anësore të kësaj marrëveshjeje. Në një postim në FB, Manjani shkruan se “askush nuk duhet të pezmatohet nga kjo marrëveshje! Të paktën More...

By Gjergji On Monday, May 1st, 2017
0 Comments

20 vjet më pas: Fondi anglez i investimeve Anglo-Adriatika çon në arbitrazh qeverinë shqiptare

Në shkurt të këtij viti, ish fondi i Investimeve Anglo-Adriatika që u përzgjodh nga qeveria shqiptare në maj të vitit 1996 për të aktivizuar në privatizimin e ndërmarrjeve shtetërore bonot e privatizimit More...