Thethi, fshati me bukuri të papërsëritshme

Bukuritë e papërsëritshme të këtij fshati malor në zemër të Alpeve Shqiptare e bëjnë Thethin që të zërë një vend të rëndësishëm në natyrën dhe turizmin shqiptar. Në bukuritë e rralla të vendit tonë, futet dhe Thethi. Ai gjendet në mes të Alpeve me një bukuri mahnitëse, në Veri të Shqipërisë, shtatëdhjetë kilometra More...

by Gjergji | Published 2 days ago
By Gjergji On Monday, June 19th, 2017
0 Comments

Njihuni me fshatin shqiptar që ka tërhequr vëmendjen e francezëve

Shqipëria nuk mund të krenohet vetëm me bregdetin e bukur, qytetet historike, apo edhe Tiranën. Tashmë edhe fshatrat e saj janë shumë atraktive për turistët. Fshati Qeparo në Shqipëri, që është kthyer More...

By Gjergji On Friday, May 19th, 2017
0 Comments

“Guardian”: Plazhi shqiptar ndër më të mirët në Evropë

Prestigjiozja britanike “Guardian” ka renditur disa nga plazhet më të mira në Evropë, ku në vend të dytë është plazhi i Drimadhes në Shqipëri. Teksa sezoni turistik veror po afron, ky është një More...

By Gjergji On Friday, May 12th, 2017
0 Comments

Veproni kështu në udhëtime, do të kurseni më shumë para

Të gjithë duan ta eksplorojnë botën. Eksperiencat nga udhëtimet mbesin të pashlyera përgjithmonë. Përvojat, zakonet, takimet, rrugët, ushqimet, njerëzit, qejfet do t’i kujtoni përjetë. Por shpesh More...

By Gjergji On Thursday, May 4th, 2017
0 Comments

Italianët: Vlora ndër 10 plazhet me kosto më të ulët në Europë

Mesa duket fqinjët e përtej Adriatikut nuk do të mungojnë as këtë verë në brigjet shqiptare. E janë ata vetë që e reklamojnë sI një destinacion ‘low cost’ në Europë për të pushuar gjatë stinës More...

By Gjergji On Wednesday, May 3rd, 2017
0 Comments

Jeni lodhur me turmat e zhurmshme? Qytetet e vegjël më romantikë në Europe

Sigurisht që të gjithë adhurojnë Parisin, Venician apo Firence. Por nëse kërkoni romancën e qetë, larg syve dhe zhurmës së turmave, zgjidhni ndër këta qytete të vegjël romantikë. Giethoorn, Hollandë Fshati More...

By Gjergji On Tuesday, May 2nd, 2017
0 Comments

Reportazhi/Revista “Dove”: “Surpriza Shqipëria. Gati për një ekplorim të ri?”

Revista pretigjioze italiane “Dove” e grupit mediatik Corriere della Sera, i dedikon Shqipërisë kopertinën e muajit maj me titullin “Surpriza Shqipëria. Gati për një ekplorim të ri?” Gazetarët e More...

By Gjergji On Monday, May 1st, 2017
0 Comments

Kanionet e Osumit/Ambasadori Donald Lu zbulon vendin më të preferuar në Shqipëri!

Për herë të parë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka bërë rafting në Kanionet e Osumit, Skrapar me Albania Rafting Group. Pasi mori për rreth 30 min instruksionet nga guida profesionale More...

By Gjergji On Saturday, April 29th, 2017
0 Comments

Bumi i ri i udhëtimeve; Shqipëria, ndër destinacionet e pazakonta

Në Raportin e 2017-s për Konkurrueshmërinë e Turizmit u gjet se 12 nga 15 vendet më të përmirësuara, në të cilin bën pjesë dhe Shqipëria, janë nga tregje në zhvillim. Sot, numri i njerëzve në lëvizje More...

By Gjergji On Friday, April 28th, 2017
0 Comments

Këto janë 10 vendet më të mira në botë për të punuar dhe jetuar (Foto)

Nëse jeni duke kërkuar që të jetoni jashtë vendit tuaj, Kosovës ose Shqipërisë, ka shumë vende për të zgjedhur. Merrni Ekuadorin, për shembull. Mos u habisni nga kjo zgjedhje. Shteti i vogël amerikanojugor More...