NASA: Dielli me vrimë! KUJDES! Toka do përfshihet nga stuhitë diellore më 23-24 Prill

Fenomeni që shkakton edhe dritat veriore shumëngjyrëshe mund të sjellë një rrezik të madh për planetin tonë. Observatori për Dinamika Diellore i NASA zbuloi në atmosferën e diellit një vrimë të madhe e cila e ka drejtimin nga Toka dhe mund të shkaktojë stuhi diellore. Stuhitë do të ndodhin 2 ditët në vazhdim dhe do sjellin edhe More...

by Gjergji | Published 5 days ago
By Gjergji On Saturday, April 22nd, 2017
0 Comments

UFO e zezë në videon e vajzës që po xhironte nga aeroplani

Momenti kur një UFO e zezë e përshkon qiellin është kapur në videon e realizuar nga vajza dhe babai i saj. David Woodward po e filmonte vajzën e tij 11 vjeçare Georgia nga fluturimi Manchester për në Lanzarote More...

By Gjergji On Monday, April 17th, 2017
0 Comments

Ja çfarë duhet të bëni për të rritur jetëgjatësinë e baterisë së telefonit tuaj

Telefonat e mençur vijnë gjithnjë e me më shumë karakteristika, aplikacione pa fund, por që përdorimi i tyre të shkarkon shpejt baterinë. The Verge na tregon disa truke si të zgjatim jetën e tyre: – More...

By Gjergji On Sunday, April 16th, 2017
0 Comments

Me Facebook tashmë mund të dërgoni para tek miqtë tuaj

Shërbimi Messenger në Facebook, nuk do të shërbejë vetëm për të dërguar fotografi dhe buzëqeshje. Tashmë ju mund ta përdorni atë për t’iu dërguar para në moment miqve tuaj. Rrjeti social Facebook, More...

By Gjergji On Saturday, April 8th, 2017
0 Comments

Sony prodhon Playstation4 e ri

Kanë kaluar afërsisht 3 vjet nga hedhja në treg e PlayStation4 dhe Sony në bashkëpunim me Microsoft e ndërprenë ciklin prodhues pikërisht te ky model. Në një intervistë të dhënë për “The Verge”, More...

By Gjergji On Sunday, March 26th, 2017
0 Comments

Shkencëtarët zbulojnë çfarë ndodh 30 sekonda pas vdekjes

Thonë se kur një jetë shuhet, një dritë e bardhë e pret pas shkëputjes nga trupi, apo se jeta kalon me shpejtësi përpara syve. Por e vërteta është se askush nuk e di se çfarë ndodh në momentin që More...

By Gjergji On Sunday, March 19th, 2017
0 Comments

Galaxy S8 me 6GB RAM nuk vjen në Evropë!

Në janar të këtij viti, kemi parë disa thashetheme sipas të cilave Galaxy S8 do të vijë edhe në një variant me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë ruajtëse. Spekulimet e muajit pasues dolën për të na treguar More...

By Gjergji On Wednesday, March 15th, 2017
0 Comments

Çmimi marramendës i Porsche 911 Turbo

Kompania gjermane Gemballa, e ka përpunuar një Porsche 911 Turbo, duke ia ndryshuar pak linjat e jashtme, kuajfuqitë dhe shtuar teknologjitë. Mirëpo, për të gjitha këto, duhet të paguhen ‘vetem’ 389 More...

By Gjergji On Wednesday, March 15th, 2017
0 Comments

Me Gmail tani mund të dërgohen dhe pranohen para nga emaili

Duke filluar nga sot, ju mund të dërgoni dhe të pranoni para përmes aplikacioni të Gmail për Android. Ky shërbim do të funksionojë përmes Google Wallet, dhe më herët ka qenë i gatshëm vetëm në More...

By Gjergji On Monday, March 13th, 2017
0 Comments

28 vite “World Wide Web”, krijuesi paralajmëron rreth rrezikut që i kanoset

Themeluesi i “World Wide Web”(www), Tim Berners-Lee, bëri thirrje për shpëtimin e internetin. Shkencëtari i cili 28 vite më parë shkroi kodin e asaj që do të bëhej “World Wide Web”, sot është More...