Kualifikohet edhe Senegali, ja 24 ekipet që kanë siguruar pjesëmarrjen

Senegali është skuadra e radhës, që ka arritur të sigurojë pjesëmarrjen në botërorin ‘Rusi 2018’. Senegalezët fituan me rezultatin 2-0, në transfertën ndaj Afrikës së Jugut dhe siguruan matematikisht kualifikimin, ndonëse kanë edhe një takim për të luajtur, 3 ditë më pas, sërish ndaj afrikano-jugorëve. Sakho shënoi për Senegalin More...

by Gjergji | Published 1 week ago
By Gjergji On Saturday, November 11th, 2017
0 Comments

Humbje e madhe për Shqipërinë, largohet edhe Strakosha

Në miqësoren e së hënës ndaj Turqisë, trajneri kuqezi, Christian Panucci nuk do të ketë në dispozicion të gjithë lojtarët që kishte planifikuar. Pas mosgrumbullimit të Abrashit, e mos rikuperimit në More...

By Gjergji On Friday, November 10th, 2017
0 Comments

PSG kontakton Conten për vitin 2018

Paris Saint-Germain ka kontaktuar trajnerin e Chelseat, Antonio Conte për të rënë dakord për një marrëveshje nëse Unai Emery nuk arrin të dërgojë skuadrën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Gjiganti More...

By Gjergji On Friday, November 10th, 2017
0 Comments

7 klubet që nuk dinë për humbje këtë sezon

Interi, Napoli, Manchester City, Barcelona, Valencia, Atletico Madridi dhe PSG-ja, janë shtatë klubet e vetme në top pesë ligat e Evropiane që nuk dinë ende për humbje. Interi dhe Napoli janë dy skuadrat More...

By Gjergji On Wednesday, November 8th, 2017
0 Comments

Casillas shpallet lojtari më i mirë në 28 vitet e fundit

Iker Casillas ka fituar Golden Foot 2017, çmim ky që i jepet lojtarit më të mirë në 28 vitet e fundit Ylli i Portos dhe ish portieri i Real Madrid dhe Kombëtares së Spanjës, Iker Casillas është fitues More...

By Gjergji On Wednesday, November 8th, 2017
0 Comments

Tifozët nuk u besojnë fjalëve të Ronaldos për Pichichi

Cristiano Ronaldo është duke kaluar nëpër një krizë në këtë fillim sezon në La Liga, pasi ka shënuar vetëm një gol në tetë ndeshje dhe ai nga penalltia Por, portugezi beson se deri në fund të sezonit More...

By Gjergji On Tuesday, November 7th, 2017
0 Comments

Dembele ka një lajm fantastik për Barcelonën

Anësori francez, Ousmane Dembele pritet të kthehet para kohe nga lëndimi i rëndë që kishte pësuar në fillim të këtij sezoni. Ousmane Dembele thuhej se do të mungonte për katër muaj dhe do të kthehej More...

By Gjergji On Tuesday, November 7th, 2017
0 Comments

Manchester City ka lojtarët më të shtrenjtë, kalon Barcelonën dhe Real Madridin

Pep Guardiola ka skuadrën më të shtrenjtë në Evropë në dispozicionin e tij, duke lënë shumë pas skuadra si Barcelona dhe Real Madrid. Sipas një studimi të CIES, Instituti i Statistikave në Sport, vlera More...

By Gjergji On Sunday, October 29th, 2017
0 Comments

Real Madridi tronditet nga Girona

Skuadra katalunase Girona e tronditi kampionin në fuqi të Evropës dhe të Spanjës, Real Madridin. Askush nuk e kishte pritur se Reali do të mundet në Girona, nga skuadra modeste. Ronaldo me shokë luftuan More...

By Gjergji On Saturday, October 28th, 2017
0 Comments

Dortmund humb ndeshjen dhe kreun, në Hannover

Borusia Dortmund vijon ecurinë negative në Bundesligë, teksa ka çuar në 3 numrin e ndeshjeve radhazi pa fitore. ‘Të verdhët’ janë mposhtur me rezultatin 4-2, nga Hannoveri, në një takim ku luajtën More...