Giani de Biasi voton si shqiptar, ja çfarë thotë

Ish-trajneri më i dashur i shqiptarëve, Gianni de Biasi ka shkundur ditën e sotme votën e tij në qendrën e votimit në Tiranë, pasi ka marrë nënshtetësinë shqiptare. Trajneri ka pritur në radhë për të votuar, si gjithë qytetarët e tjerë. Më pas ai ka përshëndetur komisionerët, ka marrë fletën e tij dhe i qetë ka shkuar në dhomën More...

by Gjergji | Published 7 hours ago
By Gjergji On Saturday, June 24th, 2017
0 Comments

Messi i jashtëzakonshëm: 30 vjet, 30 tituj me Barcelonën

Lionel Messi, ylli i Barcelonës, sot feston ditëlindjen e 30-të Reprezentuesi i Argjentinës, Lionel Messi ka një karrierë të jashtëzakonshme deri më tani. Ai me Barcelonën ka fituar 30 tituj të ndryshëm. Këta More...

By Gjergji On Friday, June 23rd, 2017
0 Comments

Ndëshkim i rëndë për Skënderbeun/I hiqet titulli kampion dhe…

Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur ndëshkime të rënda për skuadrën e Skënderbeut. Klubit korçar i është hequr titulli kampion për edicionin 2015-2016, por edhe është More...

By Gjergji On Friday, June 23rd, 2017
0 Comments

Zbulohen diskutimet Duka-Inzagi, nga oferta e ulët ekonomike te stafi

Filipo Inzagi vazhdon të mbajë në pritje Federatën shqiptare të Futbollit, por në mediat italiane zbardhen detaje të diskutimeve parimore që janë bërë mes përfaqësuesit të tij dhe presidentit të FSHF-së, More...

By Gjergji On Tuesday, June 20th, 2017
0 Comments

Tirana bën gati listën e Europës, afrohen një brazilian dhe një ugandez me CV… për të qarë hallin

Bardheblutë kanë përpiluar në limite listën me lojtarët që janë federuar në UEFA për ndeshjet kualifikuese të turit të parë kualifikues në Europa Ligë. Skuadra kryeqytetase është mjaftuar me dy More...

By Gjergji On Monday, June 19th, 2017
0 Comments

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën

Skënderbeu, Tirana dhe Partizani mësuan rivalët e tyre europian me 3 skuadrat shqiptare që patën një fat të ndryshëm nga goglat e Nionit sa i përket skuadrave që do të gjejnë përballë, ku bardheblutë More...

By Gjergji On Monday, June 19th, 2017
0 Comments

Hidhet shorti i Ligës së Kampioneve, Kukësi dhe Trepça ’89 mësojnë rivalët

Është duke u hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës së parë dhe të dytë kualifikuese të Ligës së Kampioneve. Kampionët e Shqipërisë dhe Kosovës, Kukësi dhe Trepça ’89, do të mësojnë rivalët More...

By Gjergji On Sunday, June 18th, 2017
0 Comments

Gola dhe teknologji/ Portugalia me Meksikën ndajnë pikët

Portugalia dhe Meksika kanë ndarë nga një pikë në barazimin 2-2 mes tyre në Kupën e Konfederatave, në një ndeshje mjaft interesante që ka dhuruar emocione të shumta, por edhe episode të cilat janë zgjidhur More...

By Gjergji On Sunday, June 18th, 2017
0 Comments

Furtunë në klubin e Tiranës…

Rezultatet e dobëta të klubit të Tiranës, ka sjellë edhe disa vendime të rëndësishme që lidhen me të ardhmen e klubit bardheblu. Drejtori i klubit të Tiranës Devi Muka është shkarkuar nga detyra, dhe More...

By Gjergji On Sunday, June 18th, 2017
0 Comments

De Biasi ka të drejtën e votës, ky është vendi që do të votojë në Shqipëri

Gianni de Biasi nuk është më në krye të Kombëtares shqiptare të futbollit, por nënshtetësia shqiptare i jep atij mundësinë që të jetë një nga votuesit që do t’u drejtohen kutive të votimit më More...