Në Antarktik zbulohet një UFO e rrëzuar para qindra vjetësh

Në kontinentin e Antarktikut është vërejtur një objekt misterioz, ndërkohë që janë dhënë edhe koordinatat e vendit në të cilin ndodhet ai. Shkencëtari i njohur Valentin Degterjov, në bazë të xhirimeve satelitore, pohon se UFO është parë në një mal të kontinentit të akullt. Në bazë të këtyre xhirimeve, ai thotë se bëhet More...

by Gjergji | Published 2 months ago
By Gjergji On Thursday, August 10th, 2017
0 Comments

Bota do zhduket/ Parashikuesi nxjerr datën: Ja kur nis Lufta e Tretë Botërore

Ai që cilesohet si “Lajmëtari i Perëndisë”, Horacio Villegas, njeriu qe parashikoi se Trump do te ishte presidenti i SHBA, vjen me nje tjeter parashikim te tmerrshem. Ai di daten e sakte se kur do te shperthje More...

By Gjergji On Monday, August 7th, 2017
0 Comments

Studim i ri për zhdukjen masive nga temperaturat e larta

Gjeologët kanë dalë me një tezë të re se shuarja më e madhe masive e specieve në Tokë u shkaktua nga pulset e forta të magmës që bënë që në atmosferë të lëshohen nivelet vdekjeprurëse të gazeve More...

By Gjergji On Saturday, July 29th, 2017
0 Comments

Jetë në Mars

Marsi na thërret. Bota më e afërt, e ngjashme me Tokën, shndërrin me një shkëlqim të kuqërremtë të dritës së diellit që reflektohet në qiellin e natës, duke i bërë thirrje kuriozitetit dhe shpirtit More...

By Gjergji On Thursday, July 20th, 2017
0 Comments

20 korrik 1969-20 korrik 2017 / “Sa pranë dështimit ishim”. Rrëfimi i një dëshmitari për misionin “Apollo 11”

Në 20.18 të mbrëmjes së 20 korrikut 1969, amerikanët Nill Armstrong dhe Baz Aldrin u bënë njerëzit e parë që u ulën në Hënë. Kjo ndoshta arritja më e madhe e njerëzimit deri më tani, por mbi 380.000 More...

By Gjergji On Thursday, July 20th, 2017
0 Comments

Galaktika më afër se kurrë, këto pamje tregojnë se ju mund t’i prekni yjet

Galeria jonë virtuale ju prezanton me disa fotografi nga galaktika që ju nuk i keni parë kurrë. Fotot e yjeve dhe planetet veçanërisht tregojnë të panjohurën. Galaktika ndodhet më afër se kurrë dhe këto More...

By Gjergji On Monday, July 17th, 2017
0 Comments

Këta janë gjeneratorët më të mirë në botë për vitin 2017

Zgjedhja është renditur sipas efikasitetit të karburantit, prodhimit të energjisë dhe vet funksionimit të tyre. Gjeneratorët portativ janë perfekt për një ditë kampingu, ose çfarëdo aventure tjetër More...

By Gjergji On Sunday, July 16th, 2017
0 Comments

Jeta pas njeriut

Nga goditjet e asteroidëve, tek ndryshimi i klimës dhe lufta bërthamore, njerëzimi përballet me gjithfarësoj rreziqesh ekzistenciale. Por nëse specia jonë do të zhdukej nesër, çfarë do të ndodhte realisht More...

By Gjergji On Tuesday, July 11th, 2017
0 Comments

Vdekja mund të mos jetë një përvojë aq e hidhur sa mendoni

A ju frikëson dhe brengos ideja se dikur do të vdisni? Një studim i ri ka zbuluar se frikat e tilla mund të jenë paksa të ekzagjeruara. Në fakt, hulumtimet tregojnë se vdekja shpeshherë është përshkruar More...

By Gjergji On Saturday, June 10th, 2017
0 Comments

Matura Shtetrore/Proces i qete i provimit të Gjuhë-Letërsisë

Rreth 38300 maturantë nga i gjithë vendi iu nënshtruan provimit të dytë të maturës në lëndën e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Provimi zgjati 2 orë e 30 minuta nën masa të rreptë sigurie. Maturantët More...