Task-Forca, si do të identifikohen pasuritë e grupeve kriminale

Task-Forca e ngritur nga Ministria e Brendshme tashmë ka filluar punën për arrestimin e grupeve kriminale dhe sekuestrimin e pasurive të tyre. E paralajmëruar nga Ministri Fatmir Xhafaj, Task-Forca ka nisur të krijojë një Data Base për grupet kriminale. Burime nga Ministria e Brendshme thanë për Report Tv se kjo Data Base përfshin aktivitetin More...

by Gjergji | Published 1 day ago
By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Top Channel në ‘kërkim’ të Tahirit

Të premten, Top Channel njoftoi për daljen jashtë vendit të ish-ministrit Saimir Tahiri. Për këtë, avokati i tij tha se nuk kishte dijeni. Por avokati shtoi se zoti Tahiri ishte një njeri i lirë dhe nuk More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Dyshimet/Kush është ministri që u paralajmërua publikimi i dosjes në Kuvend …

Prokuroria e Krimeve të Rënda, deri në krijimin e SPAK, duket se do të përballet me disa çështje të rëndësishme, objekt i të cilave mund të jenë zyrtarë të lartë apo siç konsiderohen nga ambasadorët More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

‘Vizat’, Meta: Kujdes, po na monitorojnë…

Shqipëria është nën monitorimin e vendeve të BE-së dhe të zonës Shengen për çështjen e liberalizimit të vizave. Këtë e bëri të ditur presidenti Ilir Meta, në takimin  për diplomacinë ekonomike. Në More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Ja pse u largua Saimir Tahiri në Gjermani

Zbulohet arsyeja pse ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u largua pasditen e djeshme nga Shqipëria në drejtim të Gjermanisë. Ai ka udhëtuar nga Aeroporti i Rinasit, ku dhe pritet të kthehet sot. Largimin More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

‘The Sun’ shkruan për 4 komandot shqiptarë që u arratisën

Skandali i komandove shqiptarë që u zhdukën në Londër ka mbërritur edhe në veshin e mediave britanike, të cilat ngrenë alarmin se ata mund të jetë duke u fshehur nga autoritetet londineze. “The Sun” shkruan More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Azilkërkuesit7Gjermania do të rikthejë 14 mijë shqiptarë…

Rreth 14 mijë shqiptarë që kanë paraqitur kërkesën për azil në Gjermani do të rikthehen në Shqipëri. Vetëm gjatë këtij viti Gjermania ka riatdhesuar 4500 shqiptarë, ndërsa referuar shifrave numri More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Rama tregon se Tahiri e ka të ndaluar të lëvizë jashtë Shqipërisë..

Largimi sot drejt Gjermanisë i Saimir Tahirit ngre shumë pikëpyetje mbi hetimet ndaj tij, ndonësë është thënë që ky udhëtim është për çështje familjare. Disa javë më parë te ‘Zonë e Lirë’, More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Xhafa: Vettigu ne polici nis nga Elbasani, godisni kokat e krimit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj takimin me strukturat drejtuese te Policisë së Elbasanit. Ministri i Brendshëm ka zhvilluar një takim pune prej dy orësh me drejtuesit e policisë së Elbasanit. Pak javë More...

By Gjergji On Friday, November 17th, 2017
0 Comments

Saimir Tahiri largohet nga Shqipëria, zbulohet arsyeja

Ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, ka udhëtuar ditën e sotme drejt Gjermanisë. Edhe pse është në hetim nga prokuroria për lidhje me trafikun e drogës, më konkretisht me Habilajt, një grupim i përgjuar More...