Udhëzimi i Bashës për kryetarët e degëve: mblidhni fakte mbi manipulimin, keni dy muaj kohë

Kryetarët e degëve të PD-së dhe të deleguarit e qendrës do të kenë dy muaj kohë në dispozicion për të mbledhur faktet mbi rezultatin e zgjedhjeve të 25 qershorit në zonat që mbulojnë, kryesisht duke u përqëndruar në manipulimin e votës. Ky është një nga udhëzimet që kreu demokrat Lulzim Basha u ka dhënë drejtuesve të PD në More...

by Gjergji | Published 22 hours ago
By Gjergji On Saturday, September 23rd, 2017
0 Comments

Simbolet e komunizmit, Enkelejd Alibeaj: nisma e PD, kush i mban dënohet me penalisht…

Nisma e Partisë Demokratike për ndalimin e simboleve të diktaturës komuniste nuk është parashikuar si një ligj i veçantë, por si ndryshime në Kodin Penal që dënojnë çdokënd që i përdor ato. Enkelejd More...

By Gjergji On Saturday, September 23rd, 2017
0 Comments

Dashamir Shehi: Berisha s´mund ti shmanget përgjegjësive, gabimi më i madh refuzimi i marrëveshjes së ndërkombëtarëve

Dashamir Shehi, deputet i PD-së dhe kryetar i LZHK-së, një prej aleatëve të Lulzim Bashës, deklaron se përgjegjësi për hartimin e listave të kandidatëve për deputet të opozitës, ka edhe Sali Berisha.  More...

By Gjergji On Saturday, September 23rd, 2017
0 Comments

Rama darkon në Nju Jork me një prej lobistëve shqiptarë: ja mesazhi që jep (foto)

Gjatë qëndrimit në Nju Jork, ku po merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, kryeministri Edi Rama, ka pasur një takim edhe bankierin shqiptaro-amerikan, Richard Lukaj. Ka qenë ky i fundit i More...

By Gjergji On Saturday, September 23rd, 2017
0 Comments

Rama takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB: diskuton për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO

Gjatë qëndrimit në New York, ku mori pjesë në punimet e Asamblesë së OKB-së, kryeministri Edi Rama u takua edhe me sekretarin e përgjithshëm të kësaj organizate, Antonio Guterres. Gjatë fjalës së More...

By Gjergji On Saturday, September 23rd, 2017
0 Comments

Rama i LSI: qeveria përpjekje për të kontrolluar reformën në drejtësi, ja ç´duhet të bëjë Vlahutin dhe Lu

“​Mosplotësimi i kushteve për institucionet e vetingut, përpjekje e qeverisë për të mbajtur nën kontroll reformēn në drejtësi!”. Kështu shkruan Luan Rama, zv.kryetar i LSI-së, duke komentuar More...

By Gjergji On Saturday, September 23rd, 2017
0 Comments

Knut Fleckenstein: asnjë kusht shtesë për Shqipërinë, hapja e negociatave në 6 muajt e parë të 2018-ës

Knut Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, zhvilloi një vizitë dyditore në Tiranë, ku u takua me drejtuesit kryesorë të politikës dhe institucioneve shqiptare. Në përfundim More...

By Gjergji On Friday, September 22nd, 2017
0 Comments

Prishja e ndërtimeve në Shkozë, Basha: ky është mashtrimi i pafytyrë i Ramës…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me deklaratat e kryeministrit Edi Rama nga Neë York-u, në një intervistë për Zërin e Amerikës, ku u shpreh se nuk do të ketë legalizime për shtëpitë More...

By Gjergji On Friday, September 22nd, 2017
0 Comments

Vasili i LSI: Edi Rama përmbuzi shqiptarët nga SHBA, i duken të vegjël dhe të parëndësishëm

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me deklaratat e bëra nga kryeministri Edi Rama nga SHBA-ja për shembjen e ndërtimeve në Shkozë. Përmes një komenti në rrjetet sociale, More...

By Gjergji On Friday, September 22nd, 2017
0 Comments

PD në Durrës pa kryetar, prej 1 viti Osman Stafa vazhdon të jetë i “ngrirë”

Një vendim i një viti më parë i kreut demokrat Lulzim Basha për të ngrirë funksionet e kryetarit të degës së PD-së në Durrës, duket se ka lënë pa drejtues një nga strukturat më të mëdha të kësaj More...