KQZ apel komisionerëve/Mos mbyllni qendrat e votimit para orës 20:00, do përballeni me …

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i drejtoi një thirrje të gjithë Komisioneve të Qendrave të Votimit që të respektojnë orën 20:00 për mbylljen e tyre. KQZ deklaroi se në të gjitha rastet kur komisionerët do të largohen apo do të mbyllin qendrat e votimit përpara orës 20:00, kanë shpërdoruar detyrën dhe do të çohen për ndjekje penale. More...

by Gjergji | Published 3 mins ago
By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Ylli Manjani: Nuk mbahet pushteti me vendime të paligjshme o …

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar në lidhje me vendimin e KQZ-së për shtyrjen me 60 minuta të orarit të mbylljes së Qendrave të Votimit. “Nuk mbahet pushteti me vendime të paligjshme More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

PD: Lërini shqiptarët të votojnë. PS dhe LSI përpjekje për të dëmtuar procesin

Partia Demokratike ka bërë thirrje që shqiptarët të dalin e të votojnë. Burime nga selia blu janë shprehur se Partia Socialiste dhe ajo LSI, janë duke bërë përpjekje për të prishur procesin e votimit. “Janë More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Shtyhet procesi i votimit, KQZ njofton të papriturën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyrë deri në orën 20:00 procesin e   votimit për shkak të pjesëmarrjes së ulët. Vendimi u mor nga KQZ pas propozimit të sekretariatit. Deri tani pjesëmarrjë në More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

KQZ publikon shifrat/ Ja qarku me pjesëmarrjen më të lartë, Vlora e Shkodra…

KQZ vijon të publikojë pjesëmarrjen në zgjedhje, e cila duket në nivele të ulëta krahasuar me zgjedhjet e mëparshme. Sipas rezultateve të publikuara nga KQZ, përqindja më e lartë e votuesve i përket More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Thirrja e fundit e Bashës: Vetëm përmes votës mund të ndryshoni jetën tuaj

Kur kanë ngelur më pak se 40 minuta nga mbyllja zyrtarisht e kutive të votimit, kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qytetarëve të votojnë. Në një postim në FB dhe nëpërmjet një mesazhi, Basha More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

VIDEO/ PD e Shkodrës shpall fitoren e madhe: Po avancojmë ndaj kundërshtarëve

Kryetari i PD në Shkodër, Ramiz Çobaj i ka bërë thirrje qytetarëve për të marrë pjesë në zgjedhje kur na ndajne edhe pak orë nga mbyllja e procesit te votimit. Çobaj tha se fitorja është e sigurtë. “Nga More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Votoi dy herë, shoqërohet në polici komisioneri i LSI në Korçë

Komisioneri i LSI-së në një qendër votimi në Korçë është shoqëruar në polici. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije për ‘BalkanWeb’ se Andimiano Ravolli, komisioner në qendrën e votimit 3736 More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Ledina Mandija: Ja qytetet ku po lëvizin grupet e armatosura…

Zv.kryeministrja teknike, Ledina Mandija ka komentuar incidentet e ndodhura gjatë proçesit zgjedhor në disa qytete, duke shtuar se do të merren masa për të gjithë personat e përfshirë. Duke folur për More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Blerja e votës, zv/kryeministrja thërret për raportim ministrin e Brendshëm dhe Drejtorin e Policisë

Duket se denoncimet e shumta që janë bërë në polici në lidhje me blerjen e votës, ka detyruar kryetaren e Task Forcës, Ledina Mandija, që ditën e sotme të takojë ministrin e Brendshëm Dritan Demiraj More...