Rama tallet LIVE me ministrin e tij, Balla i mban “iso”

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla çeli këtë të hënë mbledhjen ku socialistë do të diskutonin për fatin e deputetit të tyre Saimir Tahiri, përballë një kërkese të Prokurorisë për Krime të Rënda për arrestimin e tij. Vendimi i marrë në fakt ishte drastik, pasi në mesin e deklaratave të kryeministrit More...

by Gjergji | Published 5 hours ago
By Gjergji On Sunday, August 27th, 2017
0 Comments

Edi Rama shpalli qeverinë, ja si reaguan ministrat e rinj (foto)

Kryeministri Edi Rama, ashtu sikundër pritej, shpalli në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së, përbërjen e kabinetit qeveritar. Pavarësisht surprizave që priteshin, Rama i dha fund pikëpyetjeve, që More...

By Gjergji On Tuesday, June 27th, 2017
0 Comments

Rama elozhe Ruçit: Shkove në betejë i 9 dhe u ktheve vet i 10

Gjatë fjalimit të fitores kryesocialisti Edi Rama i kushtoi një falenderim të madh skuadrës së PS-së në qarkun e Fierit, e cila korri një sukses të madh duke marrë 10 mandate deputetësh. Rama falënderoi More...

By Gjergji On Friday, June 23rd, 2017
0 Comments

Përplasja PD-PS në Ministrinë e Arsimit, DAP rikthen në punë Plarent Ndrecën

Përplasjes mes Ministres Tenike të PD-së Mirela Karabina dhe Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit i ka ardhur fundi, me fitoren e Plarent Ndrecës. Departamenti i Administratës Publike ka More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Vlerësimet e Ramës/Trump në hallet e veta, Merkel e jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama në emisionin Zonë e Lirë ka pohuar se impaktin më të madh emocional ia ka dhënë ish-Presidenti i SHBA-së, Barack Obama. Rama është pyetur për disa nga liderët botërorë, ndërsa More...

By Gjergji On Saturday, June 3rd, 2017
0 Comments

Basha-Metës: Merre me qetësi, në 25 qershor të falimenton SHPK-ja

Kreu demokrat Lulzim Basha sulmoi serish nga Kruja Levizjen Socialiste per Integrim, duke e cilesuar ate nje SHPK. Basha ironizoi ish kreun e LSI-se, Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, i cili, sipas tij, duhet t’a More...

By Gjergji On Sunday, March 26th, 2017
0 Comments

Basha: Perëndimi na mbështet, dielli po incineron gënjeshtrat e Ramës

Në ditën e 37 të protestës para Kryeministrisë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u kujdes të nënvizonte se kauza e tyre për zgjedhje të lira dhe të ndershme ka mbështetjen ndërkombëtare. Sipas More...

By Gjergji On Saturday, February 18th, 2017
0 Comments

Foto Lajm/Protesta e PD, disa nga momentet pikante…

 More...

By Gjergji On Wednesday, July 6th, 2011
0 Comments

Kendall Jenner Hits Malibu Beach for Some Summer Fun (PHOTOS)

Kendall Jenner is a California girl through and through. The teen reality star celebrated the 4th of July by hitting the beach for some summer fun! The 15-year-old tweeted: “happy 4th of Julyyyy! … BBQ today!” So More...

By Gjergji On Wednesday, July 6th, 2011
0 Comments

Angelina Jolie Takes the Kids to Their Favorite Maltese Haunt (PHOTOS)

Brad Pitt is still filming zombie flick World War Z in Malta, and it seems as though Angelina Jolie and the kids have found their favorite place to pass the time! The humanitarian actress was seen doting on her More...