Rama elozhe Ruçit: Shkove në betejë i 9 dhe u ktheve vet i 10

Gjatë fjalimit të fitores kryesocialisti Edi Rama i kushtoi një falenderim të madh skuadrës së PS-së në qarkun e Fierit, e cila korri një sukses të madh duke marrë 10 mandate deputetësh. Rama falënderoi koordinatorin e PS-së në Fier, sekretarin e Përgjithshëm të PS-së, Gramoz Ruçi, i cili rrezoi mandatin duke u vetërenditur i 9 More...

by Gjergji | Published 2 months ago
By Gjergji On Friday, June 23rd, 2017
0 Comments

Përplasja PD-PS në Ministrinë e Arsimit, DAP rikthen në punë Plarent Ndrecën

Përplasjes mes Ministres Tenike të PD-së Mirela Karabina dhe Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit i ka ardhur fundi, me fitoren e Plarent Ndrecës. Departamenti i Administratës Publike ka More...

By Gjergji On Friday, June 9th, 2017
0 Comments

Vlerësimet e Ramës/Trump në hallet e veta, Merkel e jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama në emisionin Zonë e Lirë ka pohuar se impaktin më të madh emocional ia ka dhënë ish-Presidenti i SHBA-së, Barack Obama. Rama është pyetur për disa nga liderët botërorë, ndërsa More...

By Gjergji On Saturday, June 3rd, 2017
0 Comments

Basha-Metës: Merre me qetësi, në 25 qershor të falimenton SHPK-ja

Kreu demokrat Lulzim Basha sulmoi serish nga Kruja Levizjen Socialiste per Integrim, duke e cilesuar ate nje SHPK. Basha ironizoi ish kreun e LSI-se, Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, i cili, sipas tij, duhet t’a More...

By Gjergji On Sunday, March 26th, 2017
0 Comments

Basha: Perëndimi na mbështet, dielli po incineron gënjeshtrat e Ramës

Në ditën e 37 të protestës para Kryeministrisë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u kujdes të nënvizonte se kauza e tyre për zgjedhje të lira dhe të ndershme ka mbështetjen ndërkombëtare. Sipas More...

By Gjergji On Saturday, February 18th, 2017
0 Comments

Foto Lajm/Protesta e PD, disa nga momentet pikante…

 More...

By Gjergji On Wednesday, July 6th, 2011
0 Comments

Kendall Jenner Hits Malibu Beach for Some Summer Fun (PHOTOS)

Kendall Jenner is a California girl through and through. The teen reality star celebrated the 4th of July by hitting the beach for some summer fun! The 15-year-old tweeted: “happy 4th of Julyyyy! … BBQ today!” So More...

By Gjergji On Wednesday, July 6th, 2011
0 Comments

Angelina Jolie Takes the Kids to Their Favorite Maltese Haunt (PHOTOS)

Brad Pitt is still filming zombie flick World War Z in Malta, and it seems as though Angelina Jolie and the kids have found their favorite place to pass the time! The humanitarian actress was seen doting on her More...

By Gjergji On Wednesday, July 6th, 2011
0 Comments

Sean Penn Takes His Ripped Bod And New Lady, Stacey Koplin, To The Beach (PHOTOS, VIDEO)

This weekend, Sean Penn took to the beach in Malibu, showing off his fit physique and his fetching new lady, Stacey Koplin. Bauer-Griffin snapped photos of the new pair walking along the surf together. Penn and More...