Ushqimet më të çuditshme japoneze, vështirë do guxonit t’i shijoni

Sushi është një ushqim tradicional në Japoni, i popullarizuar dhe pëlqehet në tërë botën. Por, shumë ushqime japoneze, nuk do të pëlqeheshin dhe vështirë se dikush do të provonte t’i shijonte, pasi janë shumë të çuditshme dhe të pazakonta. Të brendshmet e pulës, kallamari ende të gjallë apo peshk i mykur, janë disa nga pjatat More...

by Gjergji | Published 18 hours ago
By Gjergji On Sunday, September 17th, 2017
0 Comments

Nëntë dieta të pazakonshme të të famshmëve: Madonna zien ushqimin, por nuk e ha!

Çfarëdo që mendoni, personat e famshëm nuk janë sikur “njerëzit e zakonshëm”. Kur humbin kilogramët, patjetër e bëjnë këtë për para. Kjo është lista e metodave më të pazakonshme me ndihmën More...

By Gjergji On Sunday, September 17th, 2017
0 Comments

Dieta 22 ditëshe dhe efektet e saj

Pasi ka ndihmuar yjet e famshëm, dieta e 22 ditëve ka fituar mjaft vëmendje, dhe qëllimi sigurisht është dobësimi. Mjafton më pak se një muaj për të humbur dyfishin e peshës që ju premtojnë dietat More...

By Gjergji On Sunday, September 17th, 2017
0 Comments

3 përbërësit që do të zhdukin menjëherë kilet e tepërta

Është shumë e vështirë të fitosh betejën me kilet e tepërta. Të humbasësh kile mund të kthehet në një makth dhe dietat strikte janë shumë të këqija për shëndetin tuaj. Njerëzit harrojnë se në More...

By Gjergji On Wednesday, September 6th, 2017
0 Comments

Ushqimet që parandalojnë të ftohtit dhe gripin

“Ne jemi çfarë hamë”, është kjo një shprehje e përdorur nga nutricistët dhe e cila dita-ditës po merr kuptim, e cila shpjegon se të ushqyerit me ushqime të shëndetshme, ndihmon në të qenit të More...

By Gjergji On Wednesday, September 6th, 2017
0 Comments

Hani 2 kumbulla ni ditë për dy muaj dhe shikojeni çfarë ndodh

Kumbulla është një zgjedhje e pashmangshme e çdo amvise për të përgatitur ushqim për dimër, dhe përveç se janë më të përdorura për përgatitjen e gjalpës dhe mermelatave, sigurisht është e këshillueshme More...

By Gjergji On Monday, September 4th, 2017
0 Comments

Mundni lodhjen e pagjumësisë me këto ushqime!

Nëse nuk mund ta tejkaloni ditën pa bërë një sy gjumë apo dozës së madhe me kafe, ju mund të vuani nga lodhja. Faktorë të ndryshëm mund të jenë rrëmbyes të energjisë suaj, të tillë si: mangësia More...

By Gjergji On Monday, September 4th, 2017
0 Comments

Lëngu që shkrin kilogramët e tepërt

Planifikoni që të humbni peshë që të mund të bëni belin tuaj më të hollë? Këtu është një metodë e shpejtë, e sigurt dhe krejtësisht natyrale për të humbur peshë shpejtë. Sekreti? Mjaltë, lëng More...

By Gjergji On Monday, September 4th, 2017
0 Comments

8 ushqime që duhet t’i largoni mënjëherë nga dieta juaj ushqyese!

Ekzistojnë ushqime që ne duhet t’i shmangim në bazë të gjerë, sepse mund të shkaktojnë shumë dëme për organizmin tonë. Bëhet fjalë për ushqime të përpunuara, plot me aditivë e që lënë pasoja More...

By Gjergji On Monday, September 4th, 2017
0 Comments

Pesë arsyet pse nuk humbim në peshë

Mbajtja e dietës për një kohë të gjatë dhe mos humbja në peshë, pavarësisht ushtrimeve, shkakton dëshpërim te shumica prej nesh. Pse nuk po humb peshë, është kjo pyetja që secili prej nesh e mundon. More...