Pronat, 1 muaj afat për të bërë gati dosjet ose s’merrni kompensim!

Agjencia e Trajtimit të Pronave u lë afat 1-mujor të gjithë pronarëve që kanë mangësi në dokumentacion për ta plotësuar atë. Në këtë fazë janë rreth 2500 pretendentë të pronave, të cilët kanë aplikuar në vitin 1995 dhe për ta nuk është marrë vendim nga ATP, për shkak të mungesës ose gabimeve në dokumentacion. Këta pronarë More...

by Gjergji | Published 2 weeks ago
By Gjergji On Saturday, October 28th, 2017
0 Comments

Bora zbardh Shqipërinë, ja zonat problematike

Ulja e temperaturave ka sjellë edhe dëborën e parë në juglindje te vendit. Dardha, Voskopoja, Lekasi dhe Moglica në rrethin e Korçës por edhe në fshatrat të njësisë administrative Dardhas në Pogradec, More...

By Gjergji On Friday, October 27th, 2017
0 Comments

Të dielën akrepat kthehen 60 minuta prapa

Si çdo vit në javën e fundit të tetorit do të përfundojë ora verore, akrepat e së cilës do të kthehen 60 minuta prapa dhe zgjat deri në fundjavën e fundit të marsit. Të dielën, në orën 03:00 akrepat More...

By Gjergji On Sunday, October 22nd, 2017
0 Comments

Çfarë po ndodh me Shqipërinë, 20% më pak ujë

Nëse ka diçka që Shqipëria e ka me bollëk në raport me sipërfaqen territoriale që ka kjo është pjesa e burimeve ujore. Por përtej këtij bollëku duket se ajo që na mungon është mirëmenaxhimi. Në More...

By Gjergji On Sunday, October 22nd, 2017
0 Comments

Pylli Orbital/ Veliaj: Kush ka ndërtuar pa leje, dy javë për t’u larguar

Ndërtimet pa leje në parkun e Liqenit Artificial, një zonë që më parë administrohej nga ish-Komuna Farkë, do të prishen. Bashkia e Tiranës ka nisur fazën e parë të mbjelljeve për projektin e “Pyllit More...

By Gjergji On Sunday, October 22nd, 2017
0 Comments

Nga e hëna, reshje shiu dhe dëbore në Shqipëri

Të hënën bëni kujdes të nxirrni nga garderoba xhaketa apo xhupa të lehtë, pasi i gjithë vendi do të përfshihet nga reshjet e shiut dhe temperaturat do të bien ndjeshëm, kryesisht në mesditë. Meteorologët More...

By Gjergji On Friday, October 20th, 2017
0 Comments

Bëhuni gati! Nesër do të ketë reshje dëbore në këto zona të Shqipërisë

Sipas meteorologeve, fundjava mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare deri mesditën e së dielës kur një sistem vranësirash vjen nga Veriperëndimi dhe vendoset gradualisht deri në mbrëmje mbi të gjithë More...

By Gjergji On Sunday, October 15th, 2017
0 Comments

Moti, ja ç´parashikojnë meterologët përgjatë 1 jave…

Temperaturat vijojnë të rriten ditë pas dite, megjithëse zyrtarisht jemi në stinën e vjeshtës, ku mëngjesi dhe mbrëmja janë më të freskëta. Por, meterologët parashikojnë se rritja do të vazhdojë More...

By Gjergji On Thursday, October 12th, 2017
0 Comments

Uragani “Ofelia” i drejtohet Europës: ja vendet që pritet të godasë…

Stuhi tropikale “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e dha Qendra Kombëtare e Uraganëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që More...

By Gjergji On Thursday, October 12th, 2017
0 Comments

Shqipëria vazhdon të tkurret, ja sa do të jetë popullsia në 2050

Lista e të Dhënave të Byrosë Botërore të Popullsisë 2017 tregon se numri i popullsisë në Shqipëri nga mesatarisht 2.9 milionë do të ulet në 2.6 milionë në 2050. Harta tregon se Shqipëria ndodhet More...