Zhdukja e avokatit Besnik Muço, trupi i gjetur në Itali është pa kokë

Një ditë pasi mediat italiane raportuan gjetjen e një kufome në zonën e Leçës dhe faktin se mund t’i përkasë avokatit shqiptar të zhdukur Besnik Muço, sot dalin në dritë të tjera detaje. Mësohet se kufoma është pa kokë. Si rezultat, familjarët e nisur për identifikimin, do të duhet të kqyrin trupin që thuhet se është dëmtuar More...

by Gjergji | Published 10 hours ago
By Gjergji On Sunday, November 19th, 2017
0 Comments

Si i “shpëtoi” Shqipëria borxhit 7 miliardë USD të Perandorisë Osmane!

Në fund të shekullit të 19-të Perandoria Osmane po përballej me një situatë ekonomike të pafavorshme që e detyroi qeverinë t’i drejtohej tregjeve europiane për hua. Në vitin 1854, qeveria osmane arriti More...

By Gjergji On Sunday, November 19th, 2017
0 Comments

Katastrofa në Greqi, mes 19 viktimave edhe një shqiptar nga Saranda (Emri)

Kanë mjaftuar vetëm pak minuta, që të humbin çdo gjë kishin krijuar në 27 vite, e tashmë do të fillojnë jetën e tyre nga fillimi. Tragjedia e ndodhur në Mandra të Athinës goditi edhe familjet shqiptare More...

By Gjergji On Sunday, November 19th, 2017
0 Comments

Çfarë fshihet pas udhëtimit të Saimir Tahirit në Gjermani?!

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, e ka shtyrë me një ditë kthimin e tij nga Gjermania. Familjarë të tij thanë dje për gazetën “Panorama” se ai do të kthehet nesër(sot), ditën e dielë. Dy More...

By Gjergji On Sunday, November 19th, 2017
0 Comments

Shqipëria dominon rajonin në prodhimin e naftës

hqipëria është prodhuesi më i madh i naftës bruto, mes vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe i treti më i madh në të gjithë Europën Juglindore, citon raporti i publikuar së fundmi nga Instituti i Energjisë More...

By Gjergji On Sunday, November 19th, 2017
0 Comments

“Ku është Saimir Tahiri?” Reagon prokuroria: Pse nuk i ndaluam lëvizjen jashtë shtetit

Të premten, Top Channel njoftoi për daljen jashtë vendit të ish-ministrit Saimir Tahiri. Për këtë, avokati i tij tha se nuk kishte dijeni. Por avokati shtoi se, zoti Tahiri ishte një njeri i lirë dhe nuk More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Projektet e qeverisë për turizmin shqiptar dhe statusi i “investitorit special”

Qeveria synon që brenda disa vitesh Shqipëria të kthehet në një destinacion për turizmin elitar. Paketa fiskale dhe dhënia e statusit “investitor special”, për grupet e hoteleve që do të afrohen për More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Dokumenti/ Kuvendi votoi që Saimir Tahiri të mos bëhej dot “turist”

Largimi drejt Gjermanisë nga ana e ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri është një akt i cili bie në kundërshtim edhe me atë që vendosi kuvendi i Shqipërisë, kur miratoi mosarrestimin e tij. Është More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Rritet numri i nxënësve të asfiksuar në Shupenzë, prokuroria nis hetimet

Ka shkuar në 78 numri i nxënësve të shkollës së mesme “Rifat Manjani” në Shupenzë të cilet u asfiksuan nga monoksiti i karbonit një ditë më parë. Asfiksimi i tyre erdhi si pasojë e tymit të kaldajës More...

By Gjergji On Saturday, November 18th, 2017
0 Comments

Itali, gjendet kufoma e avokatit të zhdukur shqiptar

Autoritetet italiane mund të kenë gjetur trupin e pajetë të avokatit shqiptar Besnik Muço, i cili rezulton i zhdukur prej datës 2 nëntor, kur hipi në Durrës në traget për të shkuar tek familja e tij More...