Aplikimet në Universitetin e Tiranës, Rektori Koni: Më 28 gusht dalin fituesit e parë

Rektori Mynyr Koni ne nje interviste per Vizion Plus sqaron opinionin publik se nuk do te ketë probleme gjate përzgjedhjes, shpalljes dhe regjistrimit te kandidateve fitues. Ne datën 23 gusht ne fakultete mbërrin lista e te rinjve aplikues dhe ne 28 gusht shpallen fituesit e raundit te pare. Rektori Mynyr Koni ka mohuar deklaratën e dekanit Dhori More...

by Gjergji | Published 6 hours ago
By Gjergji On Saturday, August 19th, 2017
0 Comments

Përplasja/ Luftë klanesh në UT. Pse u kthyen nga miq në armiq Koni e Kule?

Përplasjet e vazhdueshme për menaxhimin e Universitetit të Tiranës janë maja e ajsbergut të një konflikti të vjetër midis rektoratit dhe bordit të administrimit. Në thelb qëndron “lufta për kompetencat More...

By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Gjoba edhe për kalimtarët kur shkelin rregullat e qarkullimit, ja çfarë parashikohet

Policia Rrugore e Tiranës bën me dije se ka intensifikuar punën, për parandalimin dhe ndëshkimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit rrugor, kryesisht atyre që qarkullojnë me shpejtësi tej normave More...

By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Punësimet në kohë fushate, raporti depozitohet në prokurori: 3600 lëvizje në kundërshtim me Kodin Zgjedhor

Zv.kryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e kryesueses të Task Force, ka depozituar në prokurori kallzimin penal në lidhje me punësimet e kryera gjatë fushatës elektorale, të cilat vlerësohen në shkelje More...

By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Sulmi në Barcelonë, flet ambasadori Rezar Bregu: nuk ka shqiptarë të lënduar, ja si është situata

Ambasadori shqiptar në Madrid, Rezar Bregu, konfirmon se nuk ka asnjë shqiptar të lënduar nga sulmi terrorist në Barcelonë, mbrëmjen e djeshme. Diplomati shqiptar thekson se Spanja u vendos në shënjestër More...

By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Dokumenti: ja kush ishin “spiunët” e parë të komunizmit në Shqipëri

Ish- kreu i Arkivit në ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi publikoi një dokument me drejtuesit e parë të shërbimit komunist në vitin 1945. Ky model ishte huazuar nga shërbimet jugosllave dhe ishte More...

By Gjergji On Friday, August 18th, 2017
0 Comments

Deklarata e pasurisë, bashkëjetuesja e gjyqtarit që bën 7 punë brenda dhe jashtë Shqipërisë

Çuditë me pasuritë e gjyqtarëve në sistemin e drejtësisë nuk kanë të mbaruar. Veç vlerave që ato deklarojnë si pasuri, të vëna me kursime apo të trashëguara, kreditë e marra apo të ardhurat që More...

By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Sulmi në Barcelonë: nëna shqiptare me vajzën 1 muajshe shpëtuan për vetëm 50 sekonda

Romina Dervishi është një qytetare shqiptare që fatmirësisht ka shpëtuar nga sulmi i ndodhur në Barcelonë pasditen e sotme. Gruaja e re, bashkë me vajzën 1 muajshe, ka shpëtuar vetëm për 30 sekonda More...

By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Tragjedi ne Shkoder, dy fëmijë mbyten në liqen. Zbardhen detajet nga ngjarja e rëndë

Dy fëmijë të moshës 13 dhe 15 vjeç janë mbytur në Liqenin e Shkodrës.  Policia është njoftuar nga banorët dhe ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes. Në njoftimin zyrtar mbi ngjarjen shpjegohet More...

By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Gjykata e Dubrovnikut vendos për ekstradimin e Ballist Morinës në Serbi

Gykata e Dubrovnikut ka vendosur për herë të dytë ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi. Gjykata e Lartë në Kroaci vendosi para disa ditësh rishqyrtimin e çështjes në shkallën e parë, e cila duket More...