Zbardhet raporti 22 faqe i PD dhe LSI për kërkesën e Prokurorisë në çështjen “Tahiri”

Partia Demokratike dhe LSI kanë hartuar një raport prej 22 faqësh, në të cilën kërkon pranimin e kërkesës së prokurorisë për hetimin dhe arrestimin e deputetit Saimir Tahiri. Pas shqyrtimit të akteve dhe diskutimit të çështjes, thuhet në draftin që do të kërkohet të votohet të mërkurën, anëtarë të Këshillit për Imunitetin, More...

by Gjergji | Published 1 hour ago
By Gjergji On Monday, October 23rd, 2017
0 Comments

Trondit deputeti i PS, Manja: Prokurorit nuk i kërkuam identitetin e dëshmitarit, por provën ku implikohet Tahiri

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ishte njëri prej atyre që qëndroi brenda mbledhjes me dyer të mbyllura në Këshillin e Mandateve dhe Rregullores, ku kërkohet heqja e imunitetit të ish-ministrit More...

By Gjergji On Monday, October 23rd, 2017
0 Comments

Lëvizje e papritur e Edi Ramës, nis ministrin Xhafaj drejt Italisë?!

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhfa është nisur drejt Italisë. Burime të Lapsi.al thonë se bëhet fjalë për një vizitë pune, pa dhënë më tej detaje për axhendën e tij. Por lëvizja ndodh në një moment More...

By Gjergji On Monday, October 23rd, 2017
0 Comments

Mediat italiane pyesin Zaganin, zbulon pse nuk mund të arrestohet Saimir Tahiri

Pas publikimit të përgjimeve të bandës së trafikut të drogës së drejtohej nga Habilajt dhe nisjes së hetimeve për ish-ministrin Tahiri, ka folur për mediat italiane Dritan Zagani. Ish-kreu i Antidrogës More...

By Gjergji On Monday, October 23rd, 2017
0 Comments

Rama tallet LIVE me ministrin e tij, Balla i mban “iso”

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla çeli këtë të hënë mbledhjen ku socialistë do të diskutonin për fatin e deputetit të tyre Saimir Tahiri, përballë një kërkese të Prokurorisë More...

By Gjergji On Monday, October 23rd, 2017
0 Comments

Itinerarët e drogës përmes Greqisë në Europë, Shqipëria “pikë grumbullimi” e heroinës

Pozita gjeografike e Greqisë në pikën ku takohen tre kontinente dhe një portë midis Lindjes dhe Perëndimit e bën atë një rrugë kryesore për tregtinë botërore të drogës, tregu më fitimprurës i tregtarëve More...

By Gjergji On Monday, October 23rd, 2017
0 Comments

Vasili: Rama zbuloi sot se e donte reformën për të mbrojtur kriminelët

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili thotë se deklarata e kryeministrit Edi Rama për t’i dalë në mbrojtje Saimir Tahirit dhe për të sulmuar prokurorinë, është More...

By Gjergji On Monday, October 23rd, 2017
0 Comments

“Të tjerë ministra të lidhur me krimin…ja pse Rama ka frikë nga hetimi”

Lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se nuk ka një vendim për bojkot të komisioneve parlamentare, duke lënë të nënkuptuar kështu se veprimi i opozitës kundër qeverisë Rama dhe çështjes Tahiri, More...

By Gjergji On Monday, October 23rd, 2017
0 Comments

22-vjeçari vlonjat 44.900 € dhe 9900 $ në bankë, i sekuestrohen nga policia

Në kuadër të Plan Operacionit ”Vjeshtë 2017”, policia e Vlorës bën me dije ditën e sotme se ka sekuestruar vlerat monetare prej 44.900 Euro dhe 9900 USD. Blutë e Vlorës sqarojnë se vlerat monetare More...

By Gjergji On Monday, October 23rd, 2017
0 Comments

Prova e fortë në duart e Habilajve! “Kurth” ministrit të Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një akuzë të fortë duke thënë se ekzistojnë prova me filmime teksa ministri i qeverisë Rama, Damian Gjiknuri merr para nga Habilajt në Vlorë, kushërinjtë e largët More...