Ja çfarë i ndodh trupit kur biem në dashuri

Dukuria nuk është vetëm imagjinare: në fillim të një marrëdhënieje, një seri reaksionesh kimike me të vërtetë interesante përfshijnë tërë sistemin nervor dhe hormonet. Ja si mund të ndikojë fillimi i një dashurie në organizmin tonë Është si një drogë Një studim i botuar në Journal of Neurophysiology e ka përshkruar dashurinë More...

by Gjergji | Published 5 days ago
By Gjergji On Monday, November 13th, 2017
0 Comments

Ja çfarë femre jeni sipas shenjës së Horoskopit

Dashi: motoja: Unë jam Karakteristikat: ndërmarrës, i guximshëm, impulsiv, kokëfortë, dinamik, energjik, por jo me vullnet të qëndrueshëm. Ka bukuri fizike. Adhurues i aktiviteteve fizike. Doni aventurën, More...

By Gjergji On Sunday, November 12th, 2017
0 Comments

Sa kohë duhet të dalësh me dikë para se të martohesh?

Një studim i fundit i Universitetit Emory, i cili përfshiu rreth 3.000 persona të martuar dhe beqarë, ka arritur në përfundimin se takimet nga 1 deri në 2 vite përpara se të merret vendimi i madh për martesë, More...

By Gjergji On Sunday, November 12th, 2017
0 Comments

“Hakmarrja, pjatë që shërbehet shumë e ftohtë në Shqipëri”. Reportazhi i BBC për Kanunin!

Hakmarrja është një pjatë që shërbehet e ftohtë dhe në Shqipëri ajo mund të shërbehet në të vërtetë shumë ftohtë. Mosmarrëveshjet që njihen si gjakmarrje mund të përhapen në gjenerata, duke More...

By Gjergji On Friday, November 10th, 2017
0 Comments

Më mirë me apo pa uniformë?

Uniforma dhe hijeshia me dhe pa të janë e përbashkëta e tyre. Police, zjarrikëse, pilote, ushtarake, infermiere e doktoresha heqin uniformat për të treguar linjat. Janë të reja dhe më trup të rregullt More...

By Gjergji On Friday, November 10th, 2017
0 Comments

Kur fëmija më i rritur manifeston shenja xhelozie për pasardhësin

Për prindërit, ardhja në jetë e një fëmije është zakonisht një lajm i gëzueshëm, po për fëmijën më të rritur? Ai në një periudhë shumë të shkurtër kohe privohet nga roli “një dhe i vetëm” More...

By Gjergji On Wednesday, November 8th, 2017
0 Comments

Nga psikopatët deri tek vrasësit serialë, cila është shenja më e rrezikshme e horoskopit?

Me gjasë të gjithë jeni kuriozë për të parë se ku renditeni për “rrezikshmërinë” që paraqisni sipas shenjës së horoskopit që i përkisni. Shenja më pak e rrezikshme është Binjakët: Ata nuk More...

By Gjergji On Tuesday, November 7th, 2017
0 Comments

Ja kush dashurohet me ju sipas shenjës së horoskopit!

Ja kush dashurohet me ju sipas shenjës së horoskopit! Dashi Karriera juaj e pamëshirshme dhe sukseset e mëvonshme janë të mjaftueshme për të bërë një partner paska të pasigurtë. Por njerëzit që More...

By Gjergji On Monday, October 30th, 2017
0 Comments

Kjo është arsyeja përse shoqërueset e nuses duhet veshin të njëjtin fustan gjatë dasmës

Në fillimin e viteve ’90 ishte e pamundur të dëgjohej të flitej për shoqërueset e nuseve, në të vërtetë martesat e asokohe vazhdonin të ndiqnin rregullat e pashkruara të periudhës komuniste; dasma More...

By Gjergji On Sunday, October 29th, 2017
0 Comments

Prindërit e shitën për 22 euro, ndërsa sot e do gjithë bota

Është një aktor, regjisor, këngëtar kinez. Ka lindur në Hong Kong. Në fillimet e veta ai njihej me nofkën Sing Lung (Dragoi), ndërsa karriera e tij përfshin një sërë filmash të realizuar në Kinë More...