Tjetër dasëm në Qendër Votimi, dhëndrri ‘zbulon’ votën (FOTO)

Ora shënon 15.00, dhe në kulmin e vapës, ky çift nga qyteti i Durrësit, ka shkuar të ushtrojë të drejtën kushtetuese të votës. Veçse teksa ka votuar dhëndri ka pozuar me nusen duke ngritur dy gishtat. Ajo që nuk dihet është nëse vota e tij ka qenë për Partinë Demokratike që historikisht ka simbol dy gishtat e demokracisë, apo për More...

by Gjergji | Published 3 hours ago
By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Të paralizuara në moshë të re, dy vajzat drithërojnë me jetën e tyre … (Video)

Adivia shprehet se mjeku nuk pranonte që t’i nënshtrohej testit të patentës, edhe pse ajo kishte 11 vite që ngiste makinën. Pas falë këmbënguljes së saj, mjeku u dorëzua dhe prej 2 vitesh ajo është More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Temperaturat “përvëluese” ja si e kanë kaluar shqiptarët këtë të dielë! (Video)

E diela e kësaj jave i ka gjetur vlonjatët pranë Ujit të Ftohtë të jonit. Pas detyrimit qytetar, hedhjes së votës ne kutitë e votimit,  pushues të shumtë nga Vlora por edhe qytete të tjera të vendit More...

By Gjergji On Sunday, June 25th, 2017
0 Comments

Danjel-Fotini, fituesit e Big Brother -“Love Edition”

Ky edicion i Big Brother është etiketuar si edicioni i dashurisë, 13 çifte garuan për çiftin e madh, por ata që fituan zemrat e publikut kanë qenë pikërisht Danjel dhe Fotini. Ata u njohën, u dashuruan, More...

By Gjergji On Saturday, June 24th, 2017
0 Comments

Stresi bën deklaratën “bombë” dhe i kthehet Ramës: PD do bëjë koalicion me…

Reperi Arkimed Lushaj, i cili njihet me emrin e skenës si Stresi, e kemi parë shpesh kohët e fundit së bashku me të atin të ishte i pranishëm në protesat paqësore të Partisë Demokratike. Ai e ka shfaqur More...

By Gjergji On Saturday, June 24th, 2017
0 Comments

Jonida Maliqi reagon për herë të parë pas ndarjes nga bashkëshorti

Ditën e sotme është bërë publike ndarja e këngëtares së njohur Jonida Maliqi me bashkëshortin e saj prej 17 vitesh, biznesmenin Gent Prizrenin. Pak orë më parë, Jonida ka thyer heshtjen pas publikimit More...

By Gjergji On Saturday, June 24th, 2017
0 Comments

Frederik Ndoci shpërthen ndaj Nishanit/Të shpiket një medalje e re për “jetë note”…..

Artisti i njohur Frederik Ndoci, në një reagim në rrjetet sociale ironizon dekoratat dhe titujt e lëshuar së fundmi nga Presidenti Bujar Nishani. Komenti i plotë në rrjetet sociale Do dëshiroja që presidenti More...

By Gjergji On Thursday, June 22nd, 2017
0 Comments

I shpërthen bombola e kremit të ëmbëlsirave, vdes blogerja franceze

Një bombol e vogël kremi ëmbëlsirash i ka marrë jetën një blogereje fitnesi në Francë. Rebecca Burger instruktorja e fitnesit ishte e njohur për këshillat e saj mbi stilin e jetesës së shëndetshme More...

By Gjergji On Tuesday, June 20th, 2017
0 Comments

‘Dreka luksoze’ e kryeministrit kanadez për homologun belg

Kryeministri kanadez para tri ditësh, ka takuar kryeministrin belg Charles Michel me të cilin kanë diskutuar tema të ndryshme rreth bashkëpunimit mes të dy vendeve. Sipas njoftimit nga zyra e kryeministrit More...

By Gjergji On Sunday, June 18th, 2017
0 Comments

Ardit Gjebrea i gjen vajzën mbas 31 vitesh, por… (Histori e jashtëzakonshme)

Valentina ka ardhur në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea, për të kërkuar vajzën e saj të humbur prej 31 vitesh. Ajo rrëfen se ka patur një lidhje More...