E dashura sekrete e kryeministrit ‘tradhtar’ të Shqipërisë, jeta e shthurur dhe trimi që frikësohej nga miu

I zhytur në qejfe, në vitin 1919 ai bënte një jetë në Parisin e kohës sa edhe vendësit e kamur nuk do ta arrinin. Në shkrimin e tij me titull “Cili ka qenë Esadi”, Mit’hat Frashëri shkruan se vetëm e dashura e tij në Paris kushtonte 2 milionë franga, pa llogaritur shpenzimet e tjera. Kush ishte kjo vajzë që e shoqëronte Pashain More...

by Gjergji | Published 3 hours ago
By Gjergji On Sunday, August 20th, 2017
0 Comments

Arsyet pse përfundoni të ndarë

Keni dëgjuar për statistikat?! Atëherë 50 për qind e çifteve në ditët e sotme përfundojnë të divorcuar. Zakonisht ndodhin për shkak të pabesisë, largësisë që mund t ndjeni dhe stresit financiar More...

By Gjergji On Sunday, August 20th, 2017
0 Comments

Vila luksoze në ishullin në formë zemre del në shitje për 15 milionë dollarë

Vila e arkitektit amerikan Frank Lloyd Wright ka dalë në shitje për një vlerë prej 14.9 milionë dollarësh. “New York Times” shkruan se vila ndodhet në liqenin Mahopac të Nju Jorkut dhe ka një sipërfaqe More...

By Gjergji On Sunday, August 20th, 2017
0 Comments

Frikë për të fluturuar, 10 këshilla për të larguar ankthin në avion

Frikë për të fluturuar. Është një problem i shumë njerëzve dhe në rastet më kritike të ndalon të udhëtosh me aeroplan. Në përgjithësi mund të vihesh në një gjendje ankthi që të hipësh në një More...

By Gjergji On Sunday, August 20th, 2017
0 Comments

Ëndrra e të gjithë burrave bëhet realitet, krijohet kukulla e seksit që nxjerr jashtë loje femrat

Kukullat e seksit janë bërë një kërcënim serioz për femrat. Atyre u bërë një modifikim teknologjik, i cili bën që lëkura e kukullave të jetë njësoj si ajo e femrave. E themi këtë sepse “lëkura” More...

By Gjergji On Thursday, August 17th, 2017
0 Comments

Eni Çobani nxjerr foton e burrit në plazh, shoqja e ngacmon: Mos e ekspozo shumë se…

Eni Çobani ka postuar një foto të bashkëshortit të saj nga pushimet familjare. Por nuk kanë munguar batutat nga shoqet e saj të cilat e kanë ‘ngacmuar’ duke e këshilluar që të mos e ekspozojë shumë. “Ja More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Të kundërtat tërhiqen: Pse këto shenja astrologjike janë ideale së bashku?

Shumica e njerëzve në astrologji mendojnë se të kundërtat nuk bëjnë bashkë, edhepse ka diçka të vërtetë në këtë mendim prap na bën të mahnitemi se si shumica e shenjave të kundërta janë të mrekullueshme More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Ja si i fshehu holandezi  pamjet e ndaluara të Tiranës më 1987 (Foto) …

Sikur të mos i kishte fshehur filmat fotografikë në valixhet e një kolegu, sot ato dëshmi do të ishin zhdukur. Kundër të gjitha rregullave tç asaj kohe, fotografi holandez Piet den Blanken fotografoi Shqipërinë More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

3 gënjeshtrat më të mëdha që i themi vetes për jetën, lumturinë dhe suksesin

Jeta është një lojë e vazhdueshme ku ne fshehim gjëra dhe luftojmë për të zbuluar të vërtetën. Është shumë e vështirë ta imagjinosh jetën në një botë të sinqertë, me gënjeshtra të bardha More...

By Gjergji On Wednesday, August 16th, 2017
0 Comments

Armina kapet “mat” nga fansat

Armina Mevlani është “kapur mat” nga fansat e saj. Një numër i madh fansash e kanë akuzuar modelen për përdorim të ekzagjeruar të Photoshop-it. Përballë këtyre akuzave ajo ka thënë se More...