By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

Detaje të reja/ E vërteta e negociatave që do të zhvillohen nesër në Tiranë

Negociatori McAllister dhe Knut Fleckenstein do të mbërrijnë nesër si pjesë e negociatave për zgjidhjen e krizës në Shqipëri. Ndryshe nga sa është njoftuar një pjesë e medias, agjenda e takimeve është More...

By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

Edi Rama paralajmëron Bashën: I ke shpallur luftë gjithë botës, por do të marr përpara me 18 qershor

Pas Durrësit e Kukësit, kryeministri Edi Rama ka takuar sot nga afër të rinjtë që votojnë për herë të parë në Vlorë, aty ku nuk e ka fshehur shqetësimin për një opozitë që zgjedh rrugën e bllokimit, More...

By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

Xhafaj leter Llalles: Ankesat e tua nuk ndihmojne bashkepunimin polici-prokurori. Ke kaluar caqet e pergjegjesive

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i ka dërguar një letër kryeprokurorit Adriatik Llalla pas deklaratës së këtij të fundit tre ditë më parë, që thoshte se kanabisi asgjësohet nga policia në mungesë More...

By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

E mbani mend tortën për Festën e Pavarësisë, shikoni ç’ndodhi sot në Vlorë (Video)

Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me të rinjtë vlonjatë të cilët votojnë për herë të parë në zgjedhjet e 18 qershorit. Partia Socialiste kishte organizuar edhe një tip banketi More...

By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

Topalli kunder formes se protestes te zgjedhur nga Basha/Duhej te ishim ne fushate…

Jozefina Topalli nuk ishte sot në protestën e opozitës. Ajo thotë se ka qenë zgjedhje e saj edhe pse në media aludohet se Topalli, Bregu dhe Islami nuk u angazhuan nga kreu i partisë në organizimin e sotëm. Gjithsesi More...

By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

Protesta e PD-së, reagon policia: Procedim penal për organizatorët

Policia e Shteti me anë të një deklarate për media ka theksor se do të nisë procedim penal për organizatorët e protestë së opozitës. Policia thekson se pretendimi i organizatorëve të kësaj veprimtarie More...

By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

Protesta e opozites/Donald Lu 4 ore me Bashën në selinë PD

Ambasadori amerikan ne Tirane, Donald Lu, ka zhvilluar nje takim 4 oresh me liderin e opozites, Lulzim Basha, Takimi eshte zhvilluar disa ore pasi PD dhe Opozita e Bashkuar perfunduan nje proteste qe bllokoi per More...

By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

Fleckenstein dhe McAllister nesër në Tiranë, vijnë me draft marrëveshje

Palët politike tashmë kanë në tryezën e tyre një draft marrëveshje me disa pika të hartuar nga eurodeputetët Knut Fleckenstein dhe David McAllister për të gjetur një zgjidhje për ngërçin politik që More...

By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

Mbledhja e grupit/Presidenti i ri, grupi socialist nuk do të propozojë asnjë emër pa PD

Mbledhja e përjavshme e grupit parlamentar socialist, u përqendrua tek pika kryesore e rendit të ditës së seancës parlamentare të së enjtes. Në raundin e tretë të zgjedhjes së Presidentit, maxhoranca More...

By Gjergji On Monday, April 24th, 2017
0 Comments

Zjarri ne qendren e te moshuarve, shkaku nga nje cigare?!

Dy të moshuar humbën jetën si pasojë e një zjarri që ra në qendrën e të moshuarve në Poliçan paraditen e sotme. Nga hetimet e para Tahir Senka 84 vjeç banues ne fshatin Lybesh, dhe Mustafa Kaceli, 81 More...