Published On: Mon, Mar 20th, 2017

Itali-Shqipëri, publikohet lista e futbollistëve të grumbulluar

Trajneri i kombëtarës Giani de Biasi publikon listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës së kombëtares, 24 mars Itali- Shqipëri dhe 28 Mars për ndeshjen miqësore Shqipëri- Bosnje

Albi Alla është risia më e fundit.

Lista e futbollistëve:

Portierë: Alban Hoxha (Partizani), Orges Shehi (Skënderbeu), Thomas Strakosha (Lazio);

Mbrojtës: Ansi Agolli (Qarabag), Arlind Ajeti (Torino), Albi Alla (Kukësi), Nase Aliji (Kaiserslautern), Elseid Hysaj (Napoli), Federik Veseli (Empoli);

Mesfushorë: Burim Kukeli (Zurich), Amir Abrashi (Freiburg), Migjen Basha (Bari), Andi Lila (Pas Gianina), Ledian Memushaj (Pescara), Taulant Xhaka (Baseli), Eros Grezda (Lokomotiva), Jahmir Hyka (San Jose), Odise Roshi (Terek), Liridon Latifi (Skënderbeu);

Sulmues: Bekim Balaj (Terek), Sokol Cikalleshi (Akhisar), Azdren Llullaku (Gaz Metan) dhe Armando Sadiku (Lugano).