Published On: Tue, Nov 14th, 2017

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ rrëzon kërkesën e PS

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e kreut të këtij institucioni Klement Zgurit.

Dje vetë kreu i qeverisë dhe njëherësh kryesocialisti Edi Rama njoftoi nisjen e procedurave të shkarkimit të Zgurit, kjo pas mos reagimit të këtij institucioni në lidhje me kryebashkiakun e Mallakastrës Agron Kapllanaj, për të cilin e majta thotë se duhet të shkarkohet për shkak të së shkuarës së tij kriminale.