Published On: Sat, Oct 28th, 2017

Bora zbardh Shqipërinë, ja zonat problematike

Ulja e temperaturave ka sjellë edhe dëborën e parë në juglindje te vendit.

Dardha, Voskopoja, Lekasi dhe Moglica në rrethin e Korçës por edhe në fshatrat të njësisë administrative Dardhas në Pogradec, Miras në Devoll dhe në zonën e Çlirimit në Kolonjë janë zbardhur nga dëbora.

Trashësia e borës në këto zona ka shkuar deri në 5 cm dhe sipas burimeve që vijnë nga zyra e emergjencave civile bëjnë me dije se nuk ka probleme në qarkullimin e automjeteve në këto akse rrugore.

Përveç dëborës në Korçë, sot pothuajse i gjithë vendi është përfshirë nga reshje të dobëta shiu, ndërsa e njëjta situatë do të vijojë edhe nesër.