Published On: Sat, Aug 12th, 2017

Ja cilin lojtar duhet të transferojë Barcelona, sipas Xavi Hernandez

Xavi Hernandez mendon se Barcelona duhet të transferoj yllin e Nices, Jean Seri. “Më thanë që një lojtar i mirë po quhet “Xavi i Afrikës”. Pashë disa video të Serit dhe nuk e njihja, por u magjepsa. Nuk jam mësuar të shoh një talent të tillë në mesfushë”, ka deklaruar Xavi për Eurosport. Ndërkohë, Barcelona është përqëndruar në transferimin e Philippe Coutinho (Liverpool) dhe Ousmane Dembele (Borussia Dortmund).