Ky është dekreti i parë që mban firmën e Ilir Metës -Albpress Daily News
Published On: Hën, Kor 31st, 2017

Ky është dekreti i parë që mban firmën e Ilir Metës

​Presidenti i sapo zgjedhur, Ilir Meta ka bere sot dekretin e pare, duke dhene nje grade madhore.
Nëpërmjet një njoftimi për mediat, Presidenca njofton se Meta i ka dhene graden “Gjeneral Brigade” Kolonel Bardhyl Myrteza Kollçakut me detyrë “Drejtor i Përgjithshëm i Agjencisë së Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes” në Ministrinë e Mbrojtjes”.