Krimet e Rënda lënë në burg 4 të arrestuarit e 3.5 milionë eurove -Albpress Daily News
Published On: Enj, Kor 12th, 2018

Krimet e Rënda lënë në burg 4 të arrestuarit e 3.5 milionë eurove

Gjykata e Krimeve të Rënda konfirmoi arrestin me burg për 4 të arrestuarit që akuzohen se futën në Shqipëri 3.4 milionë euro kontrabandë me mjetin Toyota Yaris.

Të arrestuarit që akuzohen për pastrim parash në kuadër të një grupi të strukturuar, janë:

Agim Çeka, 61 vjeç, lindur në Luz i Madh, banues në Durrës;

Edi Lika (Cani), 41 vjeç, lindur në Dibër, banues në Tiranë;

Klevi Lika, 21 vjeç, lindur në Bulqizë, banues në Tiranë;

Alban Mollaymeri, 40 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë.

Sipas avokatit Saimir Visha, 4 të ndaluarit i mohojnë akuzat dhe është konfuze se çfarë vepre penale kanë kryer.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of