Këto janë statistikat e mahnitshme të Ronaldos -Albpress Daily News
Published On: Mër, Kor 11th, 2018

Këto janë statistikat e mahnitshme të Ronaldos

Cristiano Ronaldo sot kalojë nga Real Madridi në Juventus për 105 milionë euro

Siç ka lajmëruar klubi i Juventusit, ata do ta paguajnë këtë çmim brenda dy viteve, derisa Ronaldo do të përfitojë në Torino 30 milionë euro të pastra në sezon.

Por, shikoni këto statistika të mahnitshme të tij.

– Cristiano Ronaldo ka shënuar 658 gola gjatë karrierës se tij personale si për klubin ashtu edhe për vendin e tij. Ai është golashënuesi më i mirë në histori te Real Madridit (450 gola) dhe Portugalisë (85 gola)

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of