John Terry i jep fund karrieres në futboll -Albpress Daily News
Published On: Die, Tet 7th, 2018

John Terry i jep fund karrieres në futboll

John Terry ka bërë të ditur se do t’i jap fund karrierës së tij në futboll. Ish kapiteni legjendarë i Chelsea ishte edhe reprezentues i përfaqësueses së Anglisë.

Qendër mbrojtësi luajti për 20 sezone, pati 837 ndeshje dhe fitoi 17 trofe. Mund të themi se ai është një nga mbrojtësit më të mirë që ka njohur Premierliga angleze.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of