Gjermania zyrtarizon kombëtaren për Rusia 2018/ Ja surprizat… -Albpress Daily News
Published On: Hën, Qer 4th, 2018

Gjermania zyrtarizon kombëtaren për Rusia 2018/ Ja surprizat…

Gjermani ka bërë publike listën e 23 lojtarëve që do të udhëtojnë drejt Rusisë për Kupën e Botës.

Trajneri Joakim Lëv ka lënë jashtë kësaj listë mesfushorin e Mançester Siti, Lori Sane, i cili është surpriza më e madhe e kësaj liste.

Jashtë Botërorit kanë mbetur gjithashtu edhe portieri Leon, Xhonathan Tah dhe Nils Petersen.

Portierë

Manuel Neuer

Marc-André ter Stegen

Kevin Trapp

Mbrojtës

Joshua Kimmich

Mats Hummels

Jerome Boateng

Niklas Süle

Antonio Rüdiger

Jonas Hector

Marvin Plattenhardt

Matthias Ginter

Mesfushorë

Toni Kroos

Sami Khedira

Ilkay Gündogan

Sebastian Rudy

Julian Draxler

Thomas Müller

Mesut Özil

Marco Reus

Julian Brandt

Leon Goretzka

Sulmues

Timo Verner

Mario Gomez