FOTO/ Ja pse kjo shtëpi kushton 7.6 milionë euro… -Albpress Daily News
Published On: Hën, Kor 2nd, 2018

FOTO/ Ja pse kjo shtëpi kushton 7.6 milionë euro…

Duket shtëpi e zakonshme, kur futeni brenda e kuptoni pse kushton 7,600,000 dollarë

Artisti Ed Bemis me disa të tjerë, e kanë krijuar këtë shtëpi në malet e Ashlandit në Oregon.

E gjithë ideja e tyre kishte ardhur nga aventurat e guximshme që kishin marrë ndër vite, bukuritë e romaneve fantastiko-shkencore, dhe betejat me dragonj nëpër filma të ndryshëm.

Duket fillimisht shtëpi e zakonshme e pak e çuditshme, por në fakt, vlera e saj është 7,600,000 dollarë.

Ajo është 8,881 metra katrorë dhe ka 706 hektarë. Shtëpia është e ndërtuar nga artistët lokalë, ku përfshihen karakteristika ekologjike. Shtëpia ka edhe pishinë. Pjesët e saja më të ndërlikuara, janë të ndërtuara me duar.

7,600,000 është shtëpia e ëndrrave të këtyre artistëve.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of